Hokejisty Chicaga dělí jediná výhra od zisku Stanley Cupu

Hokejisté Chicaga vyhráli ve finále NHL na ledě Tampy Bay 2:1, ujali se v sérii vedení 3:2 na zápasy a od zisku slavného Stanleyova poháru je tak dělí jediná výhra. Zápas rozhodl ve 42. minutě Antoine Vermette. Blackhawks se mohou z cenné trofeje radovat už v pondělí, kdy v šestém duelu přivítají Tampu na svém ledě.

Hráči Chicaga se radují z vítězného gólu, o který se postral Antoine Vermette (úplně vpravo) | Zdroj: ČTK

Hostujícímu Chicagu pomohla k vedoucí trefě nešťastná srážka brankáře Bena Bishopa se spoluhráčem Viktorem Hedmanem. Situace využil Patrick Sharp a pohodlně zavezl puk do opuštěné branky.

Tampě se podařilo srovnat po polovině utkání. Převahu domácích zužitkoval po křížné přihrávce Jasona Garrisona střelou z ostrého úhlu Valteri Filppula. Lightning měli i nadále převahu, ale druhý gól nepřidal ani Ondřej Palát.

V NHL se opět mluví o brankáři Bishopovi. Jeho chyba přiblížila Chicagu Stanley Cup

A tak přišel trest. Chicago stejně jako v předchozích dvou zápasech vstřelilo Chicago v úvodu třetí třetiny za nerozhodného stavu gól. Domácí po nadějné útočné akci propadli v útoku a brejkovou situaci zakončil do odkryté branky Vermette.

V závěru sáhl floridský klub k více než minutové hře bez brankáře, ale vyrovnat se mu nepodařilo. Obránci Chicaga ani pořádně domácí hráče nenechali v útočném pásmu usadit.

Finále play off NHL - 5. zápas:

Tampa Bay - Chicago 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 31. Filppula (Garrison, Stralman) - 7. Sharp (Teräväinen, Toews), 42. Vermette (Versteeg). Rozhodčí: McCauley, Pollock - Amell, Murphy. Vyloučení: 2:1, bez využití. Střely na branku: 32:29. Diváci: 19.204. Hvězdy zápasu: 1. Crawford, 2. Hjalmarsson (oba Chicago), 3. Hedman (Tampa Bay). Stav série: 2:3.

Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít