Hokejisty Chomutova přiblížil k extralize hattrickem Hruška, v sérii vedou 3:2

Piráti z Chomutova jsou jedno vítězství od postupu do hokejové extraligy. V baráži totiž vedou nad Mladou Boleslaví 3:2 na zápasy, když druhé vítězství tentokrát 3:0 na ledě soupeře zařídil hattrickem David Hruška. Šesté utkání se hraje v úterý v Chomutově.

V pátém barážovém klání bylo k vidění několik šarvátek

V pátém barážovém klání bylo k vidění několik šarvátek | Zdroj: ČTK

Vstup do zápasu patřil již tradičně aktivnějším hráčům Chomutova, gól však vstřelit nedokázali ani ve 43 sekund dlouhé přesilové hře pět na tři. Skóre ovšem otevřel až ve 22. minutě Hruška, kterého nechala obrana domácích zcela osamoceného před Hüblem a elitní střelec se nemýlil.

Druhou branku přidal při signalizované početní výhodě o šest minut později. V úvodu třetího dějství měli hosté čtyřminutovou výhodu přesilové hry, třetí "uklidňující" gól ale proti pozorně bránícímu soupeři nepřidali. Povedlo se jim to v 56. minutě v přesilové hře čtyři na tři, kdy se potřetí mezi střelce zapsal Hruška.

Baráž o hokejovou extraligu - 5. zápas:

BK Mladá Boleslav - Piráti Chomutov 0:3 (0:0, 0:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 22. D. Hruška (Macháček), 28. D. Hruška (Milan Procházka), 56. D. Hruška (Pulpán, Kraft). Rozhodčí: Jeřábek, Šindler - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 12:9. Využití: 0:1. Diváci: 3820. Stav série: 2:3

Mladá Boleslav: J. Hübl - Žabka, Beňovič, Rýgl, Baldwin, Mozík, Chaloupka, Čutta, od 54. navíc Dudáš - Balaštík, D. Výborný, Mikulík (41. Jiránek) - Tomas, Podkonický, Goertzen - Nouza, Bahenský, Pabiška - Stieler. Trenéři: Novák a Hiadlovský
Chomutov: Řehoř - Pulpán, Pavlas, Grof, J. Mrázek, Havíř, Macháček, Rutta - Jíra, Kraft, Hřebejk - Ondřej, Sikora, Hromas - D. Hruška, Milan Procházka, Lapšanský - Gajovský, Diviš, F. Seman. Trenéři: Doležal, Gudas a Mikšovic

Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít