Hokejisty Los Angeles dělí jediná výhra od finále Stanley Cupu

Hokejisté Los Angeles pokračují ve strhující jízdě play-off NHL. Kings vyhráli jedenáctý z dvanácti duelů ve vyřazovacích bojích a jediné vítězství je dělí od postupu do finále Stanley Cupu po 19 letech. Ve třetím utkání finále Západní konference vyhráli na ledě Phoenixu 2:1. Čtvrtý zápas se hraje v neděli opět ve Phoenixu.

Dwight King (vpravo) oslavuje se spoluhráči vítězný gól do sítě Phoenixu ve 3. duelu finále Západní konference NHL | Zdroj: Reuters

Los Angeles bylo ve stejné situaci i v předchozích dvou sériích. Nad Vancouverem i St. Louis vedlo také 3:0. Proti Canucks ukončili sérii až na druhý pokus, s Blues se jim to podařilo hned napoprvé. Navíc proti Phoenixu mluví i historie. Pouze třem týmům NHL se povedlo otočit vývoj série z 0:3 na 4:3.

"Není to tak, že bychom už v postup nevěřili, jsme jen zklamaní. Nikdo z nás nečekal, že po třech zápasech budeme prohrávat 0:3. Další zápas musíme vyhrát," řekl kapitán Phoenixu Shane Doan.

Coyotes se museli obejít bez potrestaného Martina Hanzala, v prvním útoku ho nahradil Daymond Langkow. Právě on otevřel ve 22. minutě skóre zápasu. Vedení ale vydrželo hostům jen dvě minuty, ve 24. minutě vyrovnal Anže Kopitar. O výhře Kings rozhodl na začátku třetí třetiny Dwight King, který skóroval v této sérii už čtyřikrát. Dal tedy víc gólů než celý Phoenix proti Los Angeles.

Finále Západní konference - 3. zápas:

Los Angeles - Phoenix 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)
Branky: 24. Kopitar, 42. King - 22. Langkow. Střely na branku: 28:19. Diváci: 18 367. Stav série: 3:0