Hokejisty Pardubic trápí kromě marodky i špatná střelba

Pomohla, nebo uškodila našemu mužstvu vánoční přestávka? S takovou otázkou se vydávali hokejoví fanoušci v nezvykle hojném počtu na včerejší zápasy Tipsport extraligy. A zvědavi byli samozřejmě také příznivci Pardubic - soudě i podle toho, že na zdánlivě méně atraktivní duel s Mladou Boleslaví jich zamířilo bezmála deset tisíc.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hokejisté Pardubic se radují z gólu v Karlových Varech

Hokejisté Pardubic se radují z gólu v Karlových Varech | Zdroj: ČTK

Pardubický celek je teď v tabulce čtvrtý, ale dost možná, že kdyby se pořadí sestavovalo podle toho, kolik hráčů se od začátku sezóny vystřídalo na marodce, Východočeši by povyskočili ještě výš. Jeden z klubových lékařů, doktor Zdeněk Koreček, to komentuje stručně.

„V tuhle chvíli jsme zaměstnanější o dost víc, než třeba touto dobou v loňské sezoně.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Hokejisty Pardubic trápí kromě marodky také špatná střelba

A tak je docela pravděpodobné, že když na Štěpána pořádali Pardubičtí ve své aréně Vánoční den a dávali zvědavým fanouškům nahlédnout do extraligového zákulisí, příchozí určitě zajímalo, co všechno mají k ruce kluboví lékaři. Zjistili při tom, že s klasickou autolékárničkou by si zaručeně nevystačili.

„Abychom zvládli některé drobné chirurgické zákroky přímo tady, musíme mít k dispozici několik velkých krabic s odpovídající výbavou. Léčíme potíže od průjmu až po zánět středního ucha.“

Každý lékař, který při zápasech postává na střídačce a pečuje o zdraví hráčů od začátku do konce sezóny, má také postaráno o nepříjemné chvíle, které by rád vymazal ze své paměti.

„Třeba zranění Radovana Somíka přímo v obličeji. Asistoval jsem tehdy doktoru Hanáčovi, to opravdu nebyl pěkný pohled, vzpomínám na něj velmi nerad.“

Chybí větší četnost střel

A pardubický trenér Pavel Hynek? Ten se pro změnu bude snažit hodně rychle zapomenout na včerejší prohrané domácí utkání s Mladou Boleslaví. Po dlouhé době měl dost hráčů na to, aby poskládal čtyři kompletní útočné formace, ale zdatného střelce tentokrát neobjevil.

„Ani z největších tutovek, které jsme měli, jsme bránu netrefili. Chyběla větší četnost střel a víc se tlačit do předbrankového prostoru. S Boleslaví ta utkání nebývají jiná.“

Faktem je, že některá zranění se hojí velmi pomalu, ale trenér naopak musí i po prohraném utkání co nejrychleji přehodit výhybku a sobě i hráčům ordinovat optimismus a sebevědomí.

„I takové zápasy jsou, věřím ale, že od toho dalšího bude naše produktivita zase lepší.“

Aleš Procházka, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme