Hokejisty Třince dělí jediná výhra od finále, Spartu udolali po nájezdech

Třinečtí hokejisté dokázali i potřetí v semifinálové sérii se Spartou využili výhodu domácího prostředí a po výhře 3:2 po nájezdech je od postupu do finále dělí jediná výhra. Pražané sice stáhli dvougólovou ztrátu, ale v rozstřelu zařídil třetí výhru Ocelářům Zbyněk Irgl, který se vrátil na led po pěti měsících od operace nádoru na ledvině.

Třinečtí hráči se radují z první branky do sparťanské sítě

Třinečtí hráči se radují z první branky do sparťanské sítě | Zdroj: ČTK

Úvodní třetina byla v režii Ocelářů, kterým navíc skvěle vyšel vstup do utkání. Po sedmi minutách se sparťanský brankář Novotný nestačil po výjezdu za branku včas přemístit a Hrňa po pohotové přihrávce Polanského pohodlně skóroval.

Ve 13. minutě Pražané pykali za zbytečné vyloučení Pecha. Obránce Doudera zachytil nepřesnou rozehrávku, nabruslil si před branku a bekhendem překonal Novotného – 2:0. Po Mikušově chybě byl navíc blízko třetí brance Hrňa.

00:00 / 00:00

Asistent třineckého kouče Václav Varaďa složil poklonu Zbyňku Irglovi, který zajistil Ocelářům v sérii se Spartou postupový mečbol

Ve druhé třetině sparťané ožili, ale svého soupeře pod tlak dostat nedokázali. Vytíženější byl znovu Novotný, kterého ve velké šanci Irgla museli zastoupit obránci.

Sparťané těžké chvíle ustáli a dvě minuty před koncem třetiny se vrátili do zápasu díky Pechovi, který ve skrumáži dostal puk do třinecké branky po Poláškově ráně do břevna.

Pražanům gól pomohl a po 32 sekundách třetí části Kumstát povedenou střelou vyrovnal.

Navrátilec Irgl hrdinou. Zvládl boj se zákeřnou nemocí a Třinci přiblížil finále

Zápas nakonec dospěl už potřetí do prodloužení, ve kterém měl na hokejce rozhodnutí sparťan Kumstát, jenž v 76. minutě ve velké šanci trefil jen tyčku domácí branky. Minutu před koncem zase trnuli Pražané, ale Adamský na Novotného nevyzrál.

V nájezdech Sparta dvakrát na poslední pokus odvrátila porážku, ale do třetice na Irglovu trefu už odpovědět nedokázala.

Třinecký Zbyněk Irgl oslavil návrat na led stylově - proměnil dva ze tří nájezdů | Foto: ČTK

Semifinále play off hokejové extraligy - 5. zápas:

HC Oceláři Třinec - HC Sparta Praha 3:2 po sam. nájezdech (2:0, 0:1, 0:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 7. Hrňa (Polanský), 13. M. Doudera, rozhodující sam. nájezd Irgl - 38. Pech (Kumstát), 41. Kumstát (Dragoun). Rozhodčí: Hodek, Šír - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 3:5. Bez využití. Diváci: 5200 (vyprodáno). Stav série: 3:2.

Radim Sajbot, Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít