Hokejová '20' oslavila Silvestra skromně, soustředí se na čtvrtfinále MS

O pět hodin dříve, než v České republice, slavili příchod roku 2013 hokejisté v ruské Ufě. Pro dvacítku to byla příjemná slavnost. Na Silvestra hráči vybojovali postup do čtvrtfinále mistrovství světa. Trenér Miroslav Přerost byl proto shovívavý a něco malého svým svěřencům přeci jen dopřál.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Čeští hokejisté na mistrovství světa do 20 let v Rusku | Foto: Pavel Petr

„Malou kontrolovanou skleničku sektu, ale teď půjdou všichni spát, protože v devět ráno máme snídani, pak hned odjíždíme na stadion, máme první mítink a už to zase začíná,“ popisuje nabitý program kouč Miroslav Přerost.

Hráčům v prvních sekundách roku 2013 nezapomněl ani popřát. Parta, která se tvořila už od výběru šestnáctiletých, za pár dní skončí.

„Hlavně zdraví, protože pro každého člověka je zdraví nejdůležitější. Pro sportovce tím spíš, aby jeho kariéra mohla pokračovat dál. No a pak víru v úspěch, překročení brány čtvrtfinále, což se nám vloni nepovedlo, a zase posunout respekt k českému hokeji dál.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Čeští hokejisté oslavy Silvestra nepřeháněli, chtějí se soustředit na čtvrtfinále s Američany

Sami hráči ani neprotestovali, že si nemohou přiťuknout více než jedinou skleničkou. Český hokej na mistrovství světa dvacetiletých získal poslední medaili, a to z bronzového kovu, v roce 2005. Letošní tým přiletěl do Ufy nepříznivou bilanci napravit a tomu podřizuje všechno.

„Ode dneška se budeme soustředit na hokej, máme před sebou důležité utkání, které chceme vyhrát a postoupit do semifinále,“ svěřil se útočník Tomáš Hyka.

V cestě bude stát výběr Spojených států. Soupeř, proti kterému hráči nemusí hledat motivaci. Ostatně jako proti každému jinému na mistrovství světa.

„Musíme se na to dobře připravit, protože Američani budou ve středu těžký soupeř. Nemakali jsme tvrdě proto, abychom si to tady nějakou oslavou pokazili,“ zapojil se do novoroční debaty gólman Patrik Bartošák.

Pavel Petr, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme