Hokejová ‚20‘ využila na MS den volna a zapracovala na přesilovkách

Hokejový výběr Finska prověří zítra na mistrovství světa v ruské Ufě sílu české reprezentace do dvaceti let. Úvodní buly rozhodčí vhodí už v 8:30 českého času. Ve hře je především větší klid pro dva závěrečné zápasy ve skupině. Do vyřazovacích bojů si totiž zajistí postup jen nejlepší tři celky z každé pětičlenné skupiny.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hokejová branka. Ilustrační foto | Foto: Fotobanka stock.xchng

Výhra nad Finy by českou reprezentaci k naplnění prvního cíle, tedy ataku čtvrtfinálových bran, přiblížila. Den před zápasem tým absolvoval taktickou poradu a hodinový trénink. Po porážce se Švédy se ovšem nevstávalo lehce.

„Myslím, že jsme si to všechno včera vyříkali. Snažili jsme se o tom mluvit celý večer. Možná i hodně kluků nepsalo, takže diskuze asi probíhaly i v noci, ale snažili jsme to hodit za hlavu. Teď už se soustředíme na zítřejší zápas. Na tréninku jsme zapracovali na tom, na čem jsme chtěli. Snad to bude proti Finům fungovat,“ líčil své pocity útočník Dmitrij Jaškin. Nabízí také recept, jak na nevydařenou premiéru zapomenout.

Přehrát

00:00 / 00:00

Hokejová dvacítka po prohře se Švédskem narazí na MS na další severský výběr - Finsko

„Nemá cenu nad tím dlouze přemýšlet. Prostě jsme to na začátku zkazili a příště jde jen o to, se těch chyb vyvarovat. Na tom není nic těžkého, si myslím.“

Hodně času v přípravě věnovali Češi nácviku přesilových her. Proti Švédsku tuto zbraň nedokázali uplatnit. „Nešli nám. Je to hlavně o bruslení a přístupu hráčů, protože Finové jsou rychlí. Včera jsme viděli Švédy, že když jim dáme metr prostor, tak z toho dokáží udělat šanci.“

Jisté je, že švédský i finský mládežnický hokej patří do absolutní špičky. Jen velmi těžko se ve hře severských výběrů hledají odlišnosti.

„Zatím v tom nevidím rozdíl. Oba týmy hodně bruslí. Jezdí furt v obloukách a hodně si nahrávají. Jsou na stejné úrovni a my budeme muset bojovat jako proti Švédům,“ burcuje Dmitrij Jaškin. Další z útočníků Radek Faksa přidává své zkušenosti z konfrontace s Finy.

Den volna se hodil

„Pár zápasů proti nim jsem hrál. Naposledy loni na MS v Kanadě, kde jsme to po vítězství nad Amerikou hodně podcenili. Fini jsou lítaví a mají hodně dobrých hráčů, takže to určitě nebude snadné.“

Ostatně, lehkého soupeře jen těžko můžete na mistrovství světa hledat. Vhod ale každopádně, přestože turnaj teprve začíná, přišel den volna. „Bylo dobré, že jsme si o tom mohli popovídat, něco si nacvičit a taky si trochu odpočinout před dalším zápasem,“ pochvaloval si Radek Faksa.

A trenéři? Částečně se museli proměnit i v psychology. To proto, aby z myšlenek hráčů dokázali vymazat úvodní porážku.

„Jsou věci, o kterých se musí s klukama mluvit. Samozřejmě bude vždycky záležet na nich, protože oni jsou na hřišti. My s nimi můžeme mluvit. Každý v týmu má svoji roli a každý mluví trochu jinak i trenéři, ale záleží, jak oni si to vezmou hráči,“ říká asistent Pavel Trnka.

Pavel Petr, Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme