Hokejová baráž se rozhodne až v posledním kole, tři týmy mají po dvaceti bodech

Dramatickou baráž o hokejovou extraligu rozhodne až poslední kolo. Tři týmy před ním mají shodně po 20 bodech. Chomutov prohrál s Libercem 4:5 v prodloužení a Mladá Boleslav porazila beznadějně poslední Olomouc 2:1.

Mladoboleslavský útočník Zdeněk Ondřej (vpravo) a obránce Olomouce Jakub Bartoň

Mladoboleslavský útočník Zdeněk Ondřej (vpravo) a obránce Olomouce Jakub Bartoň | Zdroj: ČTK

Mladá Boleslav sice v Olomouci prohrávala, ale v druhé a třetí třetině dokázali její hráči skorovat. Bruslaři nakonec vyhráli 2:1, když o vítězství rozhodl v čase 55:10 útočník Lukáš Pabiška. Mladoboleslavští získali v baráži v domácím prostředí 17 bodů z 18 možných.

Druhé utkání 11. kola baráže o extraligu bylo velice dramatické. Ještě do 60. minuty vedl Liberec nad Chomutovem 4:3, závěrečnou power-play ale dokázali domácí využít a srovnali stav. Liberec vítězil díky branceRadka Dudy. Větší zásluhu ovšem nesl brankář Miroslav Hanuljak, který nepochopitelně nechal za sebe propadnout Dudovo nahození.

Závěrečné zápasy jsou na programu v pátek. Liberec nastoupí proti Mladé Boleslavi a Chomutov hraje v Olomouci.

11. kolo baráže o hokejovou extraligu:

BK Mladá Boleslav - HC Olomouc 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 26. D. Výborný (Bohunický, Mikulík), 56. L. Pabiška (Toman, Nouza) - 4. Herman (Bartoň).

Piráti Chomutov - Bílí Tygři Liberec 4:5 v prodl. (1:0, 1:2, 2:2 - 0:1)

Branky a nahrávky: 15. Sikora, 22. Hromas (Hřebejk), 48. T. Káňa (D. Hruška, Kubinčák), 60. Kraft (Palin) - 26. T. Pospíšil (Štich), 29. Kudrna, 44. Čakajík (T. Pospíšil, Nedvěd), 53. Duda (Derner), 65. Čutta (Nedvěd).

Štěpán Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít