Hokejová dvacítka chce porazit Dánsko. Pak se pokusí o zázrak

Kanadská města Calgary a Edmonton přivítají už za pár dní účastníky světového šampionátu hokejistů do 20 let. Chybět nebude ani česká reprezentace, i když ta určitě není počítána mezi žhavé aspiranty na medaile. Češi ve na přelomu roku utkají v základní skupině B v Edmontonu s domácí Kanadou, dále se Spojenými státy, Finskem a Dánskem. Na minulém šampionátu v USA skončil český tým sedmý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Čeští hokejisté na MS v hokeji 2011 | Foto: Pavel Petr | Zdroj: Český rozhlas

"Sjede se tam prakticky celý kanadský hokejový svět, skauti, trenéři působící v NHL. Pro Kanadu je to na přelomu roku největší událost," říká trenér české dvacítky Miroslav Přerost.

Co je také důležité, bude se hrát na kluzištích kanadských rozměrů. Do jaké míry to může ovlivnit taktiku evropských týmů?

Přehrát

00:00 / 00:00

Rozhovor Aleše Procházky s trenérem české hokejové reprezentace do 20 let Miroslavem Přerostem

Všichni hráči už na těch hřištích hráli. Jediným specifikem je střední pásmo, které je o dva metry kratší, kvůli tomu je v něm velký problém kombinovat. Přes střední pásmo musíte přecházet jednoduše, buď osobním proniknutím do útočného pásma nebo nastřelením kotouče. Na tuhle variantu se připravujeme, myslím, že nebude nic, co by nás tam zaskočilo.

Poskládal jste tým jednak z několika hráčů se zkušenostmi z české extraligy, ale početnou skupinu tvoří hráči působící v nižších soutěžích v zámoří. Kolik toho o nich víte?

Některé z nich jsem v minulosti trénoval, navíc je tam teď sleduje Jirka Fischer, jeden z mých asistentů. Všechny několikrát viděl v průběhu sezóny, takže si myslím, že informací o nich máme poměrně dost. Navíc v dnešní době není problém se na spoustu zápasů podívat přes internet.

Pro vás není příliš povzbuzující zjištění, že soupeři v naší základní skupině budou kromě Finů a Dánů také Američané a Kanaďané....

Stojíme před velmi těžkou skupinou. Kanada bude mít ve svém středu hráče z NHL, to samé Američané. Finové zase postavili nejsilnější tým za posledních deset let. Ale na to se nemůžeme dívat, my máme povinnost vyhrát úvodní zápas proti relativně slabšímu Dánsku a v těch dalších se pokusit o malý hokejový zázrak.

Aleš Procházka, Alena Benešová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme