Hokejová ‚dvacítka‘ je pod bedlivým dohledem skautů a hráčských agentů

Mistrovství světa hokejistů do dvaceti let je přehlídkou mladých talentů. Není divu, že v hledišti se to jen hemží skauty a hráčskými agenty. Pochopitelně z jejich strany je větší zájem právě o šampionáty mládežnických kategorií, než o turnaje dospělých.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Čeští hokejisté na mistrovství světa do 20 let v Rusku | Foto: Pavel Petr

Prestiž turnaje je zkrátka obrovská. Nic to nemění na skutečnosti, že pod ještě větším dohledem je šampionát osmnáctiletých. „Tam jsou hráči, kteří půjdou do draftu. Tady jsou hráči, o kterých se ví, že jsou dobří a pro nás je to druhý největší turnaj. Je to doklad toho jak by měli do budoucna vypadat,“ je přesvědčen hokejový expert Milan Antoš.

Jasné je, že ani oslnivý výkon mezi dvacetiletými nemusí pro hráče znamenat úspěšnou kariéru. „Někdo na ‚dvacítkách‘ září a možná zmizí a jiní, kteří tam nejsou tolik vidět, tak se třeba časem prosadí. Je dobré to vidět už jen z toho pohledu, kam se ten hokej bude vyvíjet,“ pokračuje Antoš.

Přehrát

00:00 / 00:00

MS hokejových '20' v Rusku je pod drobnohledem skautů a agentů

Na mistrovství světa ale hokejisté hájí reprezentační barvy. Nemohou se rozptylovat skutečnostmi, které by je připravili o koncentraci na zápas. „Tady se skauti a agenti s hráči moc nebaví, to spíš po mistrovství kontaktují agenti své hráče,“ vysvětlil obránce David Musil. Sám už v zámoří hraje.

„Já jsem se ještě s agentem nebavil, možná jednou za čas si napíšeme email. Každý se snaží koncentrovat na ten tým a snažíme se tomu dát všechno,“ říká Musil. V podobném duchu hovoří i hráč švédského Linköpingu Jakub Vrána. Ani on se nenechá rušit. „Oni za námi nechodí, snažíme se to nevnímat.“

Na rozdíl od ostatních mladých hráčů ale šestnáctiletý útočník s ohledem na budoucnost nehledí směrem k NHL. Švédsko mu učarovalo. „Myslím si, že zůstanu ve Švédsku, protože jsem tam hodně spokojený.“ Důležitý je ovšem také trenérský pohled. Miroslav Přerost hovoří o pravidlech platných v případě mistrovství.

„Těžko zamezíte tomu, aby s nimi nekomunikovali. V každém případě nechceme, aby s nimi komunikovali na hotelu nebo v prostorách, které jsou tzv. oficiální. My jsme s tím ale nikdy neměli větší problém,“ svěřil se Miroslav Přerost. Kolika českým hráčům letošní světový šampionát otevře ještě více cestu do světa velkého hokeje, ukáže nejen další průběh turnaje, ale především až čas.

Pavel Petr, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme