Hokejová dvacítka míří na světový šampionát

Česká hokejová dvacítka, která završila svou přípravu na blížící se světový šampionát výhrou nad Německem 4:3, se už nemůže dočkat ostrého startu šampionátu, do kterého vstoupí v noci z pondělí na úterý zápasem proti Norsku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prezident Českého svazu ledního hokeje Tomáš Král na tiskové konferenci po příletu | Foto: Tomáš Adamec

Tým, který kouč Miroslav Přerost složil z deseti krajánků ze zámoří a ze třinácti zástupců tuzemských soutěží, chce uspět a výsledky v přípravě, ve které Češi zdolali i Spojené státy, určitě dodaly mužstvu sebevědomí.

Mistrovství světa hokejistů do dvaceti let už doslova klepe na dveře. Je jasné, že naši mladíci budou pomýšlet výše, než před rokem, kdy hráli pouze ve skupině o udržení. Co se za ten rok vlastně změnilo?

Přehrát

00:00 / 00:00

Hokejová dvacítka míří na světový šampionát

,,Tyto problémy nejsou věc jednoho roku, nejedou tam jako favorité. Musíme si uvědomit, v jaké skupině hrajeme, je to 'skupina smrti', ale ten tým se umí semknout. Nálada je bojovná, což je další z atributů, se kterými se dá hrát,“ věří prezident Českého svazu ledního hokeje Tomáš Král.

Pokud hovořil o skupině smrti, Češi se v ní utkají s Kanadou, Švédskem, Ruskem a Norskem. Pokud tým hraje o záchranu v předešlém roce, soupeře si opravdu vybírat nemůže.

,,Ve stejné situaci je U18, které tehdy poslední zápas ve skupině se Švýcarskem nevyšel, takže bude mít také těžké soupeře.“

Možná i proto, aby se mládežnický hokej ubíral zpět do horních pater, přicházejí trenéři, kteří v hokeji jako hráči něco dokázali. U dvacítky působí Jiří Fischer, u osmnáctky Martin Hosták. Zpátky ale přímo ke světovému šampionátu dvacetiletých. S jakým očekáváním vstoupí tedy Přerostův tým do turnaje?

,,No pokud by tam jel tým s tím, že se chce udržet, tak ani nemá cenu tam jezdit. Myslím, že je povinností porazit Norsko a potom, chceme-li myslet na nějaké umístění, tak je nutné porazit jeden z těch těžkých soupeřů. A ten tým na to má,“tuší.

,,Cílem trenérů je hrát nahoře, každý by si chtěl sáhnout na medaili. Myslím ale, že úspěchem bude, když nebudeme hrát o záchranu, nicméně ta skupina je tak těžká, že ani to nelze vyloučit,“ říká na závěr prezident Českého svazu ledního hokeje Tomáš Král.

Pavel Petr, Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme