Hokejová dvacítka prohrála se Švédy a ve čtvrtfinále MS narazí na Kanadu

Čeští hokejisté zakončili své nevýrazné vystoupení v základní skupině A mistrovství světa hráčů do 20 let v Montrealu jednoznačnou porážkou se Švédy 2:5. Svěřenci kouče Jakuba Petra prohrávali 0:3 už v 17. minutě a výsledek korigovali až v posledních minutách. Hattrick v dresu vítězů zaznamenal útočník Jonathan Dahlén.

Českým juniorům zápas proti Švédsku nevyšel

Českým juniorům zápas proti Švédsku nevyšel | Foto: Ryan Remiorz | Zdroj: ČTK

Zatímco Švédové zůstali ve skupině stoprocentní a čeká je Slovensko, český tým skončil třetí a narazí ve čtvrtfinále play off na Kanadu.

V obraně nastoupil před gólmanem Vladařem jako sedmý bek naposledy dopsaný Budík. Česká defenziva ale kapitulovala už po 37 vteřinách, kdy ji po přečíslení dvou na jednoho pokořil dorážející Asplund. V deváté minutě se provinil podražením Kaše a Seveřané trestali již po 14 vteřinách početní výhody, když svůj velký zápas načal Dahlén.

Přestože čeští mladíci byli střelecky aktivnější, zkázu v prvním dějství dokonal s velkým Jaškovým přispěním Lööke, jemuž byla připsána třetí trefa Švédů poté, co český útočník brzdil před Vladařovým brankovištěm a nešťastně usměrnil bruslí kotouč za brankovou čáru.

Čtvrtý tým loňského šampionátu pak v klidu kontroloval vývoj zápasu, navíc ve 38. minutě přidal čtvrtou branku. Dahlén se dostával do samostatného úniku, v němž byl faulován, ale sudím signalizovaný přestupek vzal za své, neboť švédský forvard dokázal i tak dostat puk počtvrté za Vladařova záda.

Když ve 44. minutě přišlo další bleskové využití přesilovky Švédska po 11 vteřinách a Dahlén zkompletoval hattrick, vypadalo to na potupný debakl. Čeští junioři však v posledních sedmi minutách dvěma góly alespoň snížili. Nejprve se trefil Kaše, v 58. minutě pak stačily Hronkovi čtyři vteřiny k využití početní výhody.

Švédsko - ČR 5:2 (3:0, 1:0, 1:2)
Branky a nahrávky: 1. Asplund (Ahl, Pettersson), 9. Dahlén (Asplund, A. Nylander), 17. Lööke (Karlström, Bernhardt), 38. Dahlén (Karlström), 44. Dahlén (A. Nylander, Kylington) - 54. D. Kaše (Kurovský), 58. Hronek (D. Kaše, F. Chlapík). Rozhodčí: Sheva (USA), Sidorenko - Goljak (oba Běl.), Haurum (Dán.). Vyloučení: 7:5. Využití: 2:1. Diváci: 6259.

ČTK, Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít