Hokejová dvacítka vzdorovala, ale padla. Na MS končí po porážce 3:5 od Kanady

Česká hokejová reprezentace do 20 let končí na mistrovství světa ve čtvrtfinále. Proti favorizované Kanadě sice vyhrála první třetinu, domácí před vyprodanou halou ale zápas v prostřední části otočili a zvítězili 5:3. Svěřenci Jakuba Petra skončí po čtvrté prohře v pěti zápasech šestí.

Kanadští mladíci poslali Čechy domů

Kanadští mladíci poslali Čechy domů | Foto: Andre Ringuette

Češi dokázali v první třetině překvapit jednoho z největších favoritů turnaje i jeho 10 tisíc fanoušků v montrealském Bell Centru. Jakub Škarek v české bráně měl sice víc práce než jeho kanadský kolega, ale očekávaný drtivý tlak nepřišel. A v 16. minutě hala ztichla. Jakub Kaše se dostal k dorážce a outsider se dostal do vedení.

Trenér dvacítky Petr: Jsem na kluky pyšný, proti Kanadě si hrábli na dno

Ve druhé části už obranná hráz povolila. Mitchel Stephens nejřív využil chybné české rozehrávky a našel volného Spearse, který vyrovnal, ve 28. minutě pak dostal svůj tým poprvé v zápase do vedení. Na to ale okamžitě zareagoval Tomáš Šoustal, který po skvělé individuální akci srovnal na 2:2.

Ve 34. minutě se po kličce na modré čáře prosadil Thomas Chabot a favorité znovu odskočili, tentokrát už vedení nepustili. Do dvoubrankového trháku dostal domácí na začátku třetí třetiny Julien Gauthier a stejný hráč zareagoval i na Stránského snížení.

Týmu Jakuba Petra nepomohla ani hra bez brankáře. Kanadě podlehli 3:5 a o další rok protáhli čekání na medaili z MS dvacítek, tu naposledy získali v roce 2005, od té doby se nikdy nedostali do semifinále.

Kanada se v semifinále utká se Švédskem, které rozstřílelo Slovensko 8:3.

Mistrovství světa hokejistů do 20 let v Montrealu - čtvrtfinále:
Kanada - ČR 5:3 (0:1, 3:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 24. Speers (Stephens, Joseph), 28. Stephens (Cirelli), 34. Chabot (Stephens, Cirelli), 44. Gauthier (Roy, Clague), 47. Gauthier (Clague, Chabot) - 17. D. Kaše (Hronek, A. Musil), 29. Šoustal, 46. Š. Stránský (Nečas, Zbořil). Rozhodčí: Kubuš (SR), Linde - Dahmen (oba Švéd.), Fluri (Švýc.). Vyloučení: 2:4. Bez využití. Diváci: 10.215.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít