Hokejová extraliga by se mohla rozrůst o Slovan Bratislava a Košice

Hokejová Tipsport extraliga už možná nebude jen záležitostí českých klubů. Od nového ročníku by se mohla rozrůst o dva nejslavnější slovenské týmy, Slovan Bratislava a Košice.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hostem Ladislava Válka byl 15.12. 2008 Josef Řezníček - rekordman v počtu ligových startů (1000 utkání) v naší nejvyšší hokejové soutěži. | Foto: ČRo Plzeň

„Tato otázka byla předmětem Valné hromady klubů APK a výstup z toho je takový, že kluby se o té možnosti bavily, ale vzhledem k tomu, že zde není žádná oficiální žádost ani podnět, jsou to všechno takové přátelské pohovory se slovenskou stranou,“ vysvětloval ředitel extraligy Josef Řezníček.

„Musí se vyčkat na rozhodnutí Slovenského svazu ledního hokeje, který se touto otázkou zřejmě bude zabývat. Pokud kluby neuvolní, aby působily v cizí soutěži, tak veškeré diskuze o tom padají,“ dodal Josef Řezníček.

Přehrát

00:00 / 00:00

Vyjádření českých hokejových funkcionářů k případnému působení slovenských týmu v ELH získal reportér ČRo Pavel Petr

Jako důležité se nyní jeví datum 11. března, kdy se uskuteční jednání valné hromady Slovenského hokejového svazu. Ta by musela dát souhlas k vyjmutí Slovanu Bratislava a Košic.

Od toho se mohou odvíjet další kroky. A také pochopitelně možná následující jednání Asociace profesionálních klubů o rozšíření nejvyšší domácí soutěže, tedy extraligy.

„Pak by měla následovat nějaká oficiální žádost obou klubů o zapojení do naší soutěže. To by mělo být podnětem další valné hromady nebo lépe řečeno rady majitelů, která by se k tomu měla vyjadřovat,“ říká Josef Řezníček.

Podle jeho slov by v případě, že souhlas bude, neměl být problém technicky zapojit oba kluby už do příštího extraligového ročníku. Třeba formou rozdělení soutěže do dvou divizí.

Otázkou je, jak by se podařila vyřešit otázka legislativy. Především tedy soutěžního řádu a podobně. Velmi důležitý, ne-li rozhodující bude také názor marketingového partnera Českého svazu ledního hokeje BPA.

Diskuse musí proběhnout nad konkrétními fakty. Musí být jasné, co by to současným extraligovým klubům přineslo. Nejvyšší soutěž má svou kvalitu i divácký zájem.

Mohlo by se hrát v divizích

„Pro všechny české kluby by z toho musely být jasné nějaké benefity nebo jasné věci do plusu oproti současnému stavu, který nikdo nehodnotí jako špatný,“ zamýšlí se generální manažer pardubického klubu Ondřej Šebek.

K plusům je možné počítat atraktivní zápasy. Pokud by se hrálo v divizích, diváci by určitě viděli víc derby v extralize.

Častěji by se třeba Pardubice potkávaly s Hradcem nebo Vítkovice s Třincem a Liberec s Mladou Boleslaví. Na druhé straně je třeba vzít v potaz náročné cestování a také neznámou kvalitu slovenským týmů.

Pavel Petr, Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme