Hokejová extraliga pokračuje po olympijské pauze už ve středu

Necelý týden měl náš hokejový fanoušek na to, aby truchlil nad neúspěšným účinkováním  českého týmu v olympijském turnaji. Od středy už ale bude mít postaráno o jiné radosti a starosti. Posledními dvěma koly totiž pokračuje základní část extraligy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

O2 Extraliga | Foto: O2 ELH

Po olympijské přestávce se hlásí o slovo hokej v extraligovém balení. Přesněji řečeno, ve středu a v pátek čekají účastníky nejvyšší domácí soutěže poslední dvě kola základní části. A třebaže na mnohé zápletky se už fanouškům dostalo odpovědi, stále ještě bude co řešit.

Výjimkou potvrzující pravidlo by mohli být hokejisté Plzně, protože první místo v základní části soutěže jim už nikdo nevezme. I tak ale jeden z trenérů Milan Razým ujišťuje před zítřejším utkáním v Litvínově: „Do toho zápasu půjdeme zase s novým odhodláním získat další body a až do posledního zápasu budeme hrát naplno."

Přehrát

00:00 / 00:00

Hokejová extraliga pokračuje po olympijské pauze už ve středu

Někomu možná takovéto předsevzetí připadá jako fráze. Jenomže i pro plzeňský tým platí to, co pro všechny ostatní extraligové celky: Potřebuje si ověřit, nakolik jeho formě ublížila nebo pomohla třítýdenní přestávka. Navíc - trenéři Jelínek a Razým mají na paměti, že velmi cenným hokejovým argumentem byla pro jejich mužstvo sázka na důrazný, agresivní hokej.

A od tohoto úspěšného receptu jistě není radno ustoupit ani na chvíli. „Samozřejmě, čeští hráči mají chuť se někdy šetřit, protože ten agresivní způsob hry bolí. Takže se hráčům snažíme tento styl hry vnutit a nechceme povolit ani v jednom souboji, ani v jednom střídání," říká rozhodně Milan Razým.

Po odpočinku znovu do boje

Na otázku, jaký je ten nejvhodnější návod na vyplnění nezvykle dlouhé přestávky, by asi dal každý extraligový tým trochu jinou odpověď. Takhle to definuje zlínský kapitán Jaroslav Balaštík: „Odpočinout, zregenerovat, vyléčit šrámy a dobře se připravit do dalších extraligových bojů."

Extraligové hokejisty můžeme v dané chvíli rozdělit nejenom na spokojenější a životem zklamané, ale také na mladší a starší. Právě pro ty posledně uvedené by mělo platit, že odpočinku v minulých dnech potřebovali víc než jejich méně opotřebovaní spoluhráči.

Zlínský trenér Venera ovšem tvrdí, že zralejší  borce nemusí do tréninku nijak pobízet. A Jaroslav Balaštík mu dává za pravdu: „Jo, tak my jsme takoví blázni, že i když nám dá trenér volno, tak se sejdeme, jdeme si zaběhat a do posilovny, takže, on asi ví, co říká."

Určitě nejdramatičtější příchuť budou mít poslední dvě kola základní části pro fanoušky Slávie a Mladé Boleslavi, protože právě mezi těmito dvěma týmy se rozhodne o posledním účastníkovi předkola play off.

Program 51. kola:

Třinec - Kladno
Sparta - Č. Budějovice
Liberec - Brno
K. Vary - Vítkovice
Zlín - Slavia
M. Boleslav - Pardubice
Litvínov - Plzeň

všechna utkání začínají v 18:10

Aleš Procházka, Martin Hlucháň Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme