Hokejová NHL je v polovině. Český prapor drží například Jágr či Mrázek

Počet českých hokejistů v NHL v posledních letech spíše klesá, neznamená to však, že by se přestávali být vidět. Generaci Straky, Haška, Šlégra a Ručinského vystřídali mladší, jako jsou Plekanec, Mrázek nebo Krejčí. Jeden člen zlaté generace ale zůstal a s první polovinou základní částí může být spokojen - jmenuje se Jaromír Jágr.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jaromír Jágr má v letošní sezoně mnoho důvodů k radosti. Daří se jemu i Floridě | Zdroj: ČTK

„Musíte najít cestu, jak vyhrávat zápasy. Častokrát se vám stane, že se nedaří, jste unaveni a prostě vám nejdou nohy. V těchto okamžicích je důležité přemoci to v hlavě. Pomáhá nám hodně gólman a také domácí prostředí. Začali chodit diváci, protože cítí, že letos je velká šance na play-off. Já to věděl už dřív a jsem rád, že se zlepšujeme,“ říká Jaromír Jágr.

Česká 68 to říkala už na konci minulé sezony, kdy na Floridu přišla. Mladý tým má na hodně, i proto jsou Panthers aktuálně čtvrtí v NHL.

Přehrát

00:00 / 00:00

Hokejová NHL je v polovině. Máme velkou šanci na play off, říká Jaromár Jágr

Dosavadní půlrok ale nebyl z českého pohledu jen o Jágrovi. V brankovišti se skvěle uvedl ve Philadelphii Neuvirth a v Detroitu si o post jedničky říká Petr Mrázek.

„Je důležité zvládnout začátky zápasů a pak už se do toho nějak přirozeně dostanete. Chce to držet dlouho čisté konto. Musím přiznat, že se nyní cítím opravdu dobře. Hrajeme slušně dozadu a zvládáme dobře i oslabení,“ uvádí mladý brankář Detroitu.

Jágr nastartoval Floridu ke 12. výhře, Mrázek vychytal Anaheim

Číst článek

Mrázek tak v Detroitu navazuje na českou gólmanskou školu Dominika Haška. Daří se také Krejčímu, kterého sice přibrzdilo zranění, ale i tak je neproduktivnějším Čechem, kterého s malým odstupem stíhá Tomáš Plekanec.

Trochu za očekávání zaostal úvodu Jakub Voráček, který už má ale 26 bodů a stejný počet tisíců dolarů tak může věnovat své nadaci, jak slíbil.

Víc bodů na svém kontě si asi představovat také Tomáš Hertl, jenž se ale naposledy blýskl dvěma góly a asistencí a tím nakročil do druhé poloviny základní části, která v NHL pomalu začíná.

František Kuna, Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme