Hokejová O2 extraligy pokračuje 37. kolem

Novoroční předsevzetí jednotlivých účastníků hokejové O2 extraligy by se nejspíš dala vyjádřit stručně: Být tak v tabulce po skončení základní části co nejvýš! Zatímco ale některé celky už pro splnění takovéhoto cíle dokázaly udělat hodně, jiné jsou svým fanouškům něco dlužny. Jako například Kladno a Sparta.

O2 Extraliga

O2 Extraliga | Foto: O2 ELH

Hokejisté Kladna se vydají do Prahy na utkání se Spartou bez nemocného trenéra Müllera, a také s vědomím, že čím méně se jejich dnešní duel bude podobat prvnímu vzájemnému zápasu na sparťanském ledě, tím lépe pro ně.

„Hlavně se zaměřit na obranu, hrát na protiútoky. Ty zápasy venku jsou o obraně a my se na to musíme soustředit,“ prohlašuje, jako už vícekrát v této sezóně, útočník Martin Frolík. Právě toto hokejové přikázání ovšem kladenští při mnoha zápasech na soupeřově ledě neuměli převést do praxe. A výjimkou nebyl ani duel hraný na Spartě 2. října. Tehdy Pražané zvítězili vysoko 8:1 a protože hned v úvodní třetině se hostující tým zaměřil na velkovýrobu chyb před vlastní brankou, o vítězi bylo velmi brzy jasno. Ostatně - ani druhé vzájemné utkání se Spartou v této sezóně se Kladnu nepovedlo. Navíc - s tímto zápasem byl spojen i nevšední přírodní úkaz.

Členové kladenského fanklubu se na protest proti chabým výkonům svého týmu rozhodli přijít na tribuny až po úvodní třetině. Se smíšenými pocity to tehdy vnímal útočník Sparty a bývalý kladeňák Petr Ton. „Mě to docela překvapilo. Já jsem to, že tam nebudou na první třetinu, četl už předem v deníku Sport. Asi nejsou už dlouhodobě s touto situací spokojeni, tak chtějí dát nejevo, že by se vedení mělo takovou to situací zaobírat a asi udělat nějakou změnu. Já si myslím, že to pomohlo i nám, my jsme v první třetině měli vysloveně domácí prostředí.“

00:00 / 00:00

Hokej - pozvánka 3.1.

A domácí prostředí budou mít hokejisté Sparty se zárukou také dnes. Rozdíl oproti poslednímu zápasu s tradičním rivalem je ale v tom, že zatímco v polovině listopadu se Pražanům pod vedením nových trenérů Volka a Holaně začínalo dařit, v posledních kolech už to s nimi tak slavné není. A to je o důvod víc, abychom byli zvědavi, komu právě dnešní duel pomůže nabrat vítr do plachet. Na tento i další zápasy 37. kola O2 extraligy se s mikrofonem vydáme po půl sedmé.

Aleš Procházka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít