Hokejová Plzeň skládá mužstvo pro příští sezonu, Straka hledá brankáře

Hokejové opory Plzně se dnes na pražském setkání s novináři pochlubily čerstvě získanou trofejí, která přečkala několikadenní bouřlivé oslavy premiérového titulu bez viditelné újmy. Ale nejen díky tomu se mohl kapitán týmu, majitel a manažer klubu Martin Straka tvářit spokojeně. Minulé dny totiž využil ryze pracovně.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Martin Straka | Zdroj: ČTK

„Snažili jsme se poskládat mužstvo na další sezonu. Myslím si, že se nám to nějakým způsobem povedlo. Největší otázka je na postu gólmana, toho zatím nemáme, takže hledáme dál,“ vysvětluje Straka.

Kvalitního gólmana potřebuje každý extraligový celek a výjimkou nemůže být ani Škoda Plzeň, se kterou se rozloučili oba brankáři Mazanec a Svoboda. Teoreticky vzato by teď mohl mít Martin Straka políčeno na Pavla Francouze, který je toho času na světovém šampionátu a v sezóně předváděl výborné výkony v dresu Litvínova. Navíc bydlí v Plzni, kde také hokejově vyrůstal.

Přehrát

00:00 / 00:00

Martin Straka a Tomáš Vlasák komentují hráčské změny v sestavě plzeňských hokejistů

„Ne, ten je litvínovský, takže to nemělo žádnou cenu.“

Útočník Tomáš Vlasák je už také nějakou dobu počítán mezi zasloužilé borce v plzeňském týmu. A tak by se nebylo čemu divit, kdyby při hledání posil pro další sezónu zkoušel Martinu Strakovi poradit.

„Vůbec ne. Já jsem byl taky jeden z těch, kteří jednali o smlouvě, takže jsme si asi po deseti dnech zavolali, když to měl všechno hotové. Pak mi sdělil nějaká jména, ale jinak jsem během toho jednání do ničeho nezasahoval. A ani jsem po tom nepátral,“ říká Tomáš Vlasák.

Ať už půjde Plzeň do nové sezóny v jakékoliv sestavě, její fanoušci budou po zisku titulu o něco náročnější. A soupeři si na každém utkání s úřadujícím mistrem dají dvojnásob záležet.

„My s tím počítáme, víme, že ta utkání budou těžká. Je to jenom na nás, jak se k tomu postavíme. Začínáme teď 20. května, snažíme se dělat všechno jako loni. Doufám, že budeme úspěšní,“ věří v další povedenou sezonu Martin Straka.

„Už jsme mluvili o tom, že tým, který vyhrál ligu, druhou sezonu po titulu často potkala taková ta kocovina. Myslím, že náš prvotní cíl je, abychom se toho vyvarovali,“ vysvětluje Vlasák.

Plzeňské fanoušky teď ale zajímá, jestli bude při naplňování takovéhoto předsevzetí fungovat ještě v roli kapitána týmu Martin Straka.

„To se uvidí. Rozhodnu se, až bude čas,“ říká sám majitel Západočeského celku.

Aleš Procházka, David Nyč - NEPOUŽÍVAT Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme