Hokejová reprezentace nezvládla přípravu se Švýcarskem

Čeští hokejisté prohráli v prvním přípravném zápase před mistrovstvím světa v Oltenu s domácím Švýcarskem 1:4. Jedinou branku hostů vstřelil Jaroslav Bednář.

Česká reprezentace po výhře nad Dánskem

Česká reprezentace po výhře nad Dánskem | Foto: Radim Sajbot

Švýcarsko - Česká republika 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)

Švýcaři se dostali do vedení v 11. minutě, po rychlé kombinaci bezprostředně po buly propálil Hübla v české bráně Monnet. Okamžitě po začátku druhé části vyrovnal skóre utkání Jaroslav Bednář, který proměnil sólový únik.

Domácí hokejisté však opět svému soupeři odskočili v minutě 33., kdy se po rychlém brejku prosadil Bürgler. Ten samý hráč se pak o čtyři minuty později prodral kolem Krsteva s Hubáčkem a zvýšil už na 3:1.

00:00 / 00:00

Hokej repre Jandač po SUI.mp3

V poslední části přidali švýcarští hráči ještě jednu branku Lemmem, který z bezprostřední blízkosti uzavřel skóre zápasu.

Branky a nahrávky: 11. Monnet (Lemm, B. Plüss), 33. Bürgler (Duca), 37. Bürgler (S. Hirschi, Schelling), 47. Lemm (Monnet) - 21. Bednář (Mojžíš). Rozhodčí: Popovic, Striker - Fluri, Zosso (všichni Švýc.). Vyloučení: 2:6. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 3520.

Švýcarsko: Monzato (31. Genoni) - Seger, J. Vauclair, S. Hirschi, Schelling, Back, Helbling, Grossmann, Geering - Lemm, Monnet, B. Plüss - Duca, Romy, Bürgler - Berger, Joggi, Sciaroni - Reuille, Brunner, T. Vauclair - Casutt. Trenér: Sean Simpson.

Česká republika: J. Hübl - Mojžíš, Čáslava, Krstev, Gřegořek, Němec, Hrabal, Lučka - Bednář, J. Straka, Hubáček - D. Květoň, Vampola, Novotný - Gulaš, Marek, L. Květoň - Jánský, Langhammer (14. Jan Kovář), M. Růžička. Trenéři: Josef Jandač a Ondřej Weissmann.

Jan Cigánik Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít