Hokejová reprezentace se sešla v Karlových Varech

Ne snad, že by hokejisté neměli rádi léto, ale už dávno také vzali na vědomí, že událostmi nabitý kalendář nezná kompromisy.Česká reprezentace se teď zabydluje v Karlových Varech, kde ji pozítří od 18-ti hodin čeká zahajovací utkání turnaje Euro Hockey Tour proti týmu Finska.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

ČSLH
Přehrát

00:00 / 00:00

Hokejová reprezentace se sešla v Karlových Varech

Zatímco většina našich hráčů se vedle tréninku věnovala také okukování novotou vonící karlovarské arény, hokejisté domácí Energie se mohli více starat o samotnou přípravu na ledě. "Určitě je to naše malá výhoda, že to tady známe víc než ostatní hráči. Máme tady možnost trénovat každý den. Už jsme tady odehráli několik přípravných zápasů," nechal se slyšet brankář Lukáš Mensator, který už ví, že pozítří nastoupí k úvodnímu turnajovému zápasu proti Finům.

On i jeho karlovarští spoluhráči se ještě před pár týdny těšili, jak si v nové aréně zahrají také Ligu mistrů. Jenomže jak víme, Mezinárodní federace tuto klubovou soutěž dočasně zrušila. "Je nám to moc líto, ale bohužel už se s tím nedá nic dělat a musíme se snažit ligu vyhrát znovu a pokusit se Ligu mistrů hrát příští rok."

Teď se ale brankář Mensator musí zaobírat hlavně tím, jak se povede české reprezentaci vstup do olympijské sezóny. O to se pochopitelně zajímá také útočník Tomáš Rolinek. Je si ale vědom toho, že odpověď dají až samotné turnajové zápasy. "My jsme se sešli vlastně dnes poprvé na ledě. Teprve tak nějak se sehráváme, takže uvidíme, co to přinese."

Jistěže také útočník ruského Magnitogorsku si stačil prohlédnout novou arénu: "Rozhodně lepší než ta starší hala, kde byla veliká zima a i to zázemí bylo ne na takové úrovni jako tady. Takže jenom plus, že takové haly se staví u nás."

Pochvaly se dočkala KV Aréna také od dalšího z početné skupiny našich ruských krajánků útočníka Jakuba Klepiše: "Hezká, líbí se mi. Akorát ten led dneska ráno nebyl nic moc. Tak doufám, že se to zlepší."

Bývalý slávista je toho času spoluhráčem Jaromíra Jágra v Omsku. Pěkně zblízka tedy poznal zázemí bohatých ruských klubů. Nicméně netvrdí, že všechny týmy Kontinentální ligy mají pěknější hokejové stánky, než jsou ty naše extraligové. "V Rusku některé zimáky jsou dobré. Není jich tolik, tak půl na půl. Polovina dobrý a ten zbytek to je horší"

A co očekává Jakub Klepiš od našich fanoušků. "Těžko říct, tohle je reprezentace. Tam u nás v Osmku chodí deset tisíc na každý zápas. A fandí hodně! Myslím si, že sem přijde také hodně lidí, tak uvidíme, jestli budou fandit, jestli je dostaneme do varu." Dostat diváky do varu? Kde jinde by se to mělo podařit, když ne při turnaji hraném právě ve Varech!

Aleš Procházka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme