Hokejová reprezentace se vrací z Finska s jediným bodem

Čeští hokejisté potvrdili, že se jim na Karjala Cupu nedaří. V zápasech proti Švédsku, Finsku i Rusku vždy vedli, ale nakonec o gól prohráli. Na druhém podniku série Euro Hockey Tour tak skončili s jedním bodem poslední.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Marek Schwarz zasahuje před Rusem Denisem Zaripovem - Karjala Cup 2009 | Zdroj: ČTK

Český tým rozhodně neopouštěl Helsinky spokojen. Jeden získaný bod byl skutečně málo. V konfrontaci s tradičními soupeři ale Růžičkův tým vyloženě nepropadl. Vždy prohrál pouze o gól. V neděli s Ruskem až v prodloužení 3:4. O den dříve s Finskem 1:2 a na úvod turnaje se Švédskem 3:4.

„Každý zápas byl specifický. Se Švédy nám utekla desetiminutovka ve druhé třetině a pak už jsme to nedohnali. Finové hráli doma, velmi dobře bruslili, takže nám taky otočili utkání. S Rusy jsme měli hodně vyloučených, zbytečně vyloučených. I když někdy fauly ani nebyly. V každém tom drobném hokejovém aspektu, který děla samotnou hru, nám trošičku něco chybělo a díky tomu těch bodů nebylo víc, ta vítězství nepřicházela." řekl k letošnímu vystoupení na Karjala Cupu útočník Petr Hubáček.

Hráč extraligových Vítkovic popsal také hru jednotlivých soupeřů a snažil se najít důvody, proč český tým nedosáhl ani na jedno vítězství. Nejdříve se vrátil k utkání se Švédskem: „Oni prakticky jsou kompaktní ve všech aspektech hry. Mají perfektní organizaci hry, vyváženou obranu i s útokem. To znamená, proti nim to bylo hodně o taktice, o taktickém myšlení. To je největší přednost Švédů."

Přehrát

00:00 / 00:00

Hokejová reprezentace se vrací z Finska s jediným bodem

Po prohře ve švédském Jönköpingu se přesunul národní tým do Helsinek, kde ho čekal druhý zápas turnaje proti domácím Finům. Třebaže v utkání svěřenci Vladimíra Růžičky znovu rychle vedli, ani tentokrát na vítězství nedosáhli.

„Finové, to byl myslím nejrychlejší zápas, nahoru - dolu. Oni výborně bruslili, prakticky hráli naprosto jednoduchý hokej ze svého pásma, jednoduchý hokej do útočného pásma. Všechno nahazovali, dobruslovali ve dvou ve třech hráčích. S nimi to bylo hodně o pohybu, hodně o bruslení, hodně o důrazu, protože hráli hodně do těla. V těch věcech měli mírně navrch a díky tomu i vstřelili o ten jeden gól víc," myslí si Petr Hubáček.

Poslední ze soupeřů, celek Ruska, budil respekt. Ve Finsku hrál velmi dobře a nakonec také na Karjala Cupu triumfoval. Domácí reprezentaci k vítězství nepomohla ani vysoká výhra 7:0 nad Švédskem, pro Rusy hovořil lepší vzájemný zápas.

„Rusové hráli to co je jejich klasika. Nehrálo se nijak do těla, nehrálo se moc ve strhujícím tempu. Ale oni jsou strašně nebezpeční po technické stránce. Člověk si musí neustále dávat pozor, aby někde nepropadl. Já bych na Rusy nevybafl, protože oni si to v krátkosti, na dvě tři nahrávky z první, dokážou hodit do samostatného nájezdu. To znamená, že s nimi platí hodně těsná obrana a nepouštět se s nimi do závodů nahoru - dolu, protože to je voda na jejich mlýn. A z toho by oni potom dávali jeden gól za druhým," konstatoval vítkovický útočník Petr Hubáček.

Průběžnému pořadí Euro Hockey Tour vévodí po druhém turnaji s dvanácti body Rusko. Druhé Finsko získalo deset bodů, třetí Česká republika devět a poslední Švédsko pět.

Pavel Petr, Mirko Vasič Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme