Hokejová reprezentace v přípravě na MS porazila Německo 7:2

Ještě před vyvrcholením klubových soutěží se reprezentace připravuje na mistrovství světa v Rusku. Tým Vladimíra Vůjtka bez hráčů z NHL a semifinále extraligy hraje porazil v Ústí nad Labem Německo 7:2.

Hokejová reprezentace porazila Němce 7:2

Hokejová reprezentace porazila Němce 7:2 | Zdroj: ČTK

Na první gól čekali diváci v Ústí nad Labem 23 minut. Pak mezi dvěma německými obránci projel útočník brněnské Komety Martin Dočekal a ve svém prvním reprezentačním startu se rovnou zapsal mezi střelce. Vedení ale Čechům vydrželo jen necelou minutu a půl, pak vyrovnal Felix Schütz.

Po půlhodině hry ale Češi využili převahu, kterou si v prostřední části hry vytvořili. Z prostoru mezi kruhy se v čase 30:26 prosadil Jan Rutta, z podobného prostoru se tři minuty před druhou přestávkou nemýlil Petr Holík.

Ve třetí třetině sice Simon Danner snížil na 2:3 z hostujícího pohledu. O obratu ale Němci mohli snít pouze minutu do rány Petra Koukala.

V poslední desetiminutovce pak rodící se tým Vladimíra Vůjtka zvýšil svůj náskok na pět branek. Nejdřív využil přesilovku Tomáš Radil a na přelomu 55. a 56. minuty se v rychlém sledu prosadili Petr Holík s Tomášem Vincourem. Uzavřeli tak skóre na konečných 7:2.

Češi nakonec nasázeli Němcům sedm branek!. To byla paráda, co říkáte?

Zveřejnil(a) Česká hokejová reprezentace dne 6. duben 2016

Při zranění Jana Koláře z Chabarovsku má kouč k dispozici tři brankáře, 8 obránců a 15 útočníků. Po dvou týdnech tréninku ve Velkých Popovicích se kádr přesunul do Ústí nad Labem k prvním dvěma přípravným zápasům. V příštím týdnu se připojí Marek Trončinský, Richard Jarůšek a Tomáš Urban z Mladé Boleslavi.

Zápas s Německem byl prvním z devíti přípravných zápasů před MS v Rusku. Se stejným soupeřem na stejném místě se Češi utkají ještě v pátek, další dvojice zápasů odehrají ve Švýcarsku a Finsku.

Domácímu publiku se znovu představí 27. a 29. dubna ve Znojmě v soubojích proti Švédsku, generálku má reprezentace na programu 3. května v pražské O2 areně proti Kanadě.

Hokejová Euro Hockey Challenge v Ústí nad Labem:
ČR - Německo 7:2 (0:0, 3:1, 4:1)
Branky a nahrávky: 24. Dočekal (Hrabal), 31. Rutta (Červenka, M. Doudera), 37. P. Holík, 48. Koukal (Vincour), 50. Radil (Kundrátek, Kempný), 55. P. Holík (T. Zohorna, M. Doudera), 56. Vincour (Koukal) - 25. Schütz (Akdag), 47. Danner (Müller). Rozhodčí: Hejduk, Fraňo - Ondráček, Suchánek. Vyloučení: 1:4. Využití: 2:0. Diváci: 3012.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít