Hokejová reprezentace zahájila přípravu na MS

Ještě měsíc a půl zbývá do startu hokejového mistrovství světa ve Stockholmu a Helsinkách, česká reprezentace však již dnes zahájila přípravu směřující právě k tomuto vrcholu sezony. Trenér Alois Hadamczik měl na dnešní úvodní den soustředění k dispozici patnáct hráčů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Trenér Alois Hadamczik vedl 3. května ve Stockholmu první trénink reprezentace v dějišti hokejového mistrovství světa. | Zdroj: ČTK

Řadě hokejistů již skončily klubové povinnosti, a tak se původně plánovaný začátek soustředění přesunul z 25. března právě na dnešní den. Velkou měrou se na dřívějším startu reprezentačního srazu podílel fakt, že pro Lev Praha, hrající Kontinentální hokejovou ligu, skončila letošní sezona již 25. února. Právě v pražském celku přitom hraje několik hráčů, se kterými se počítá do sestavy pro nadcházející světový šampionát.

Vzhledem k letošnímu programu NHL se nedá počítat s mnoha posilami ze zámoří. Základní část nejznámější hokejové soutěže končí až 27. dubna, a tak se zřejmě mnoho hokejistů působících v severní Americe ve Stockholmu a Helsinkách neobjeví. Velká část hráčů z nynějšího Hadamczikova kádru má proto šanci se představit na květnovém mistrovství světa.

Následující program hokejové reprezentace bude probíhat v jednotlivých cyklech. V Praze se bude skupina hráčů připravovat do čtvrtka, poté bude následovat volný víkend. Od příštího pondělí je naplánované soustředění v Kravařích, kde se reprezentace pod vedením Hadamczika bude připravovat již poněkolikáté.

První utkání čeká české hokejisty 3. dubna, kdy se v Jindřichově Hradci utkají v rámci Euro hockey challenge s výběrem Lotyšska.

Do dnešního tréninku na ledě holešovické Tipsport areny se ještě nezapojil obránce Tomáš Mojžíš, kterého trápí menší zdravotní problém s třísly. Chyběl také očekávaný Václav Nedorost, ten však z osobních důvodů na úvodní sraz nepřijel a k týmu by se měl připojit až během následující části přípravy v Kravařích. Individuálně se zatím připravují také Petr Čáslava a Zdeněk Kutlák.

Aktuální složení týmu:

Brankář: Jakub Kovář (České Budějovice),
Obránci: Jakub Krejčík, Jakub Nakládal (oba Lev Praha/KHL), Jan Kolář (Doněck/KHL), Tomáš Mojžíš (Slovan Bratislava/KHL), Marek Trončinský (Chanty-Mansijsk/KHL),
Útočníci: Jiří Novotný, Tomáš Rachůnek, Jiří Sekáč, Petr Vrána (všichni Lev Praha/KHL), Lukáš Kašpar (Doněck/KHL), Michal Vondrka (Slovan Bratislava/KHL), Tomáš Rolinek (Pardubice), Petr Koukal (Nižněkamsk/KHL), Milan Gulaš (Magnitogorsk/KHL).

Petr Kadeřábek, David Nyč Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme