Hokejová Slavia posedmé prohrála v řadě, tentokrát nestačila na Plzeň

Ani změna trenéra hokejovou Slavii k vítězství nepřivedla. V předehrávce 30. kola podlehli červenobílí Plzni 1:2, když po dvou třetinách vedli 1:0, ale dva inkasované góly v závěrečné části odvály všechny tři body na západ Čech.

Ani nová trenérská dvojice Petr Novák - Josef Beránek hokejisty Slavie k vítězství nepřivedla | Zdroj: ČTK

Slavia nastoupila k utkání s Plzní s novým trenérem Novákem na střídačce a na její hře to bylo vidět. Zatímco v posledních šesti zápasech inkasovala 35 gólů, tentokrát držel brankář Furch až do 47. minuty čisté konto.

Na druhou stranu nebyli červenobílí produktivní v ofenzivě a během úvodních dvou třetin dokázali brankáře Machovského překonat pouze jednou, když akci Čermáka s Poletínem zakončil Vas.

00:00 / 00:00

Utkání Slavia - Plzeň zhodnotil nový trenér červenobílých Petr Novák

Hosté v závěrečném dějství v přesilové hře vyrovnali. Gólmana Slavie prostřelil Sýkora a za další dvě a půl minuty bylo s domácími ještě hůř.

V další přesilovce vsítil vítězný gól Plzně bývalý dlouholetý kapitán Slavie Petr Kadlec. Slavia tak posedmé v řadě prohrála a zůstala na posledním místě tabulky. Naopak Západočeši ziskem tří bodů poskočili už na 5. místo.

„Byl jsem překvapený, že v týmu nebyla pesimistická nálada. Hráči byli odhodlaní udělat pro vítězství všechno, plnit pokyny, hrát v obraně, ale bohužel jsme se neprosadili ani z vyložených šancí. Tam jsme v křeči, chybí nám v šancích trochu uvolnění. V posledních dvou minutách jsme měli dvě vyložený šance, ale bohužel jsme je neproměnili,“ litoval po utkání nový kouč Slavie Petr Novák.

Tipsport extraliga - předehrávka 30. kola:

HC Slavia Praha - HC Škoda Plzeň 1:2 (0:0, 1:0, 0:2)
Branky a nahrávky: 28. Vas (M. Čermák, Poletín) - 47. J. Sýkora (Johnson, Mozík), 50. Kadlec (Schleiss, J. Sýkora). Rozhodčí: Lacina, R. Polák - Blümel, Kis. Vyloučení: 6:8. Využití: 0:2. Diváci: 3508.

Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít