Hokejová Slavia se vrátila do Edenu, k bodům jí to nepomohlo

Hokejisté Slavie se po osmi letech vrátili do haly v pražském Edenu. V úvodním kole skupiny o udržení jim ale kouzlo starého stadionu ani mohutná podpora fanoušků nepomohly. Sešívaní podlehli Litvínovu 1:2. V druhém duelu zdolaly Karlovy Vary Mladou Boleslav 5:4.

Fanoušci hokejové Slavie oslavili návrat do Edenu i zapálenými prskavkami

Fanoušci hokejové Slavie oslavili návrat do Edenu i zapálenými prskavkami | Zdroj: ČTK

Tyto výsledky znamenají, že do baráže mají stále nejblíže Středočeši, kteří dosud získali 61 bodů. Předposlední Slavia je na tom o pět bodů lépe. Litvínov má na kontě 67 bodů a prozatím největší klid si užívají sedmdesátibodové Karlovy Vary.

HC Slavia Praha - HC Verva Litvínov 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)

Slávisté museli po většinu času dotahovat jednogólovou ztrátu. Napoprvé se jim to povedlo po 15 minutách, na druhý pokus už si obětavě a zodpovědně hrající Litvínov těsné vedení uhlídal. Vydatný podíl na tom měl i bezchybný gólman Volke. Pražané tak na Severočechy nestačili v této sezóně ani napopáté.

Branky a nahrávky: 19. Vondrka (Pospíšil, Kadlec) - 4. V. Hübl (Kubinčák, F. Lukeš), 22. F. Lukeš (Jareš, V. Hübl). Rozhodčí: Fraňo, Homola - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:1. Diváci: 3925.

HC Energie Karlovy Vary - BK Mladá Boleslav 5:4 (1:2, 1:1, 3:1)

Domácí ukázali, jak se bojuje o důležité body. Z úvodního tlaku vytěžili vedení 1:0, ale v následujícím průběhu utkání hned třikrát vymazávali gólové manko. O své výhře rozhodli Západočeši v 53. minutě, kdy během půlminuty vývoj zápasu dvěma trefami otočili.

Branky a asistence: 9. Zaťovič (Pech, Kumstát), 23. Skuhravý (Koblasa), 44. Zaťovič (Prošek), 53. Pech (Prošek), 53. Skladaný (T. Sýkora) - 11. Pabiška (Nouza), 14. Vrbata (Pabiška, Nouza), 39. Čutta (D. Výborný, Balaštík), 48. Pabiška (Mikulík, Stieler). Rozhodčí: Šindler, Jeřábek - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 6:7, navíc Tomas (Mladá Boleslav) 10 min. Využití: 2:1. Diváci: 2586.

sportovní reportéři, Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít