Hokejová Slavia zůstává v čele extraligy, za ní je Brno a Hradec Králové

Hokejisté pražské Slavie drží i po pátém extraligovém kole neporazitelnost, když v kompletním úterním kole vyhráli nad Vítkovicemi 2:1. Na druhou příčku poskočilo Brno po vítězství 3:0 nad Libercem a na třetím místě, tři body za Slavií, je Hradec Králové, který vyhrál na ledě Kladna 2:1.

Hokejisté Slavie mají na začátku extraligové sezony hodně důvodů k radosti

Hokejisté Slavie mají na začátku extraligové sezony hodně důvodů k radosti | Zdroj: ČTK

Domácí Slavii mohl proti Vítkovicím poslat do vedení už v 7. minutě Bednář, z trestného střílení po faulu Stehlíka ale trefil pouze tyč, a tak se domácí radovali po hezké kombinaci a trefě Poletína až ve 13. minutě.

Krátce na to navíc trestal vyloučení Strapáče Jelínek, ještě do první přestávky ale stihl hosty vrátit do hry po individuální akci Káňa. Hostům nepomohla ani dlouhá power play bez brankáře a Slavia nepoznala ani v 5. ligovém kole hořkost porážky, když vyhrála nad Vítkovicemi 2:1.

Pardubice začaly na svém ledě proti Zlínu dobře, ale dlouho se jim nedařilo proměnit mírnou převahu ve vedoucí gól. Ten přišel až v době, kdy Zlín hru vyrovnal. Marha otevřel skóre ve 34. minutě, ale po dvou a půl minutách srovnal Okál.

Domácí zaspali úvod do třetí třetiny a inkasovali podruhé. V dalších minutách se nechali spornými momenty připravit i o koncentraci, a zrodila se tak jejich první letošní domácí porážka – 1:2 se Zlínem.

V dalších zápasech vyhrál Litvínov nad Plzní 4:1, Sparta veze z Karlových Varů výhru 6:1 a Třinec i díky hattricku Polanského přestřílel Chomutov 6:4.

5. kolo hokejové extraligy:

Rytíři Kladno - Mountfield Hradec Králové 1:2 (0:0, 0:0, 1:2)
Branky a nahrávky: 60. Rudovský (Havlíček) - 47. Plášil (Podlešák), 50. Dej (Mertl, Podlešák)
Rozhodčí: Fraňo, Pavlovič - Podrazil, Zavřel
Vyloučení: 0:4, bez využití
Diváci: 2720
Kladno: Chábera - David Růžička, T. Kaberle, Majeský, Doudera, L. Procházka, P. Hořava, Černošek - Havlíček, Patera, Kuchler - S. Treille, Dragoun, Rudovský - Eberle, Lukáč, Tenkrát - Strnad, Machač, Dalecký. Trenéři: Vojta, Tatíček a Kopecký
Hradec Králové: Kantor - Harant, Vydarený, Jank, Mikuš, Ptáček, Frühauf, Plášil - Dej, Mertl, Podlešák - L. Květoň, Knotek, Šimánek - Tvrdík, Langhammer, Škoda - Švihálek, Červený, Rousek. Trenéři: Draisaitl a Kučera

HC Verva Litvínov - HC Škoda Plzeň 4:1 (1:0 1:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 4. Hübl (Lukeš, Ručinský), 21. Hübl (Lukeš, Ručinský), 44. Trávníček (Zeman, Stříteský), 57. Trávníček (Hanzl, Martynek) - 37. Kratěna (Kašpařík)
Rozhodčí: Hodek, Hribik - Bláha, Kostka
Vyloučení: 3:6, navíc Duda (Plzeň) 10 min
Využití: 2:0
V oslabení: 1:0
Diváci: 3225
Litvínov: Francouz - Kousalík, Pavelka, Stříteský, Zeman, Gula, Chaloupka - Majdan, V. Hübl, Lukeš - Martynek, Hanzl, Trávníček - Rapáč, Piroš, Ručinský - Jurčík, J. Černý, R. Pšurný. Trenéři: V. Jeřábek a Rosol
Plzeň: Machovský - Slovák, Jiří Hanzlík, Dan Růžička, J. Jeřábek, Mozík, Seman, Frolo - Duda, Martin Straka, Pletka - Kratěna, Kašpařík, Vlasák - J. Sýkora, T. Sýkora, Vlček - Dvořák, Lev, Schleiss. Trenéři: Razým, Michal Straka a Pejchar

HC Slavia Praha - HC Vítkovice Steel 2:1 (2:1, 0:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 13. Poletín (Klhůfek, Žejdl), 15. P. Jelínek (Krenželok, Bednář) - 20. J. Káňa I
Rozhodčí: Lacina, Pešina - Barvíř, Lhotský
Vyloučení: 3:6
Využití: 1:0
Diváci: 2533
Slavia: Furch - Kadlec, Štich, Kolařík, Holub, Valach, Wharton - Bednář, P. Jelínek, Tomica - Skokan, V. Růžička ml., Sklenář - Micka, Klhůfek, Krenželok - Stránský, Žejdl, Poletín. Trenéři: V. Růžička st. a Weissmann
Vítkovice: Šindelář - Štencel, Barinka, Sloboda, Kudělka, L. Kovář, R. Stehlík - J. Káňa I, Burger, Valčák - Huna, Roman, Svačina - Vandas, Húževka, Strapáč - Szturc, Kolouch, Kucsera. Trenéři: Oremus a Šimíček

HC Kometa Brno - Bílí Tygři Liberec 3:0 (0:0, 0:0, 3:0)
Branky a nahrávky: 46. Jenyš (Burian, Koreis), 55. Koreis (Burian, Dočekal), 60. J. Káňa II (Koreis, Čermák)
Rozhodčí: Homola, Minář - Jindra, Skopal
Vyloučení: 7:8
Diváci: 6432
Brno: Trvaj - Kováčik, Jan Hanzlík, D. Nosek, Kempný, Kuboš, Žižka, Dujsík - Jenyš, Čermák, J. Káňa II - T. Svoboda, J. Hruška, Jakub Svoboda - Dočekal, Koreis, Burian - Vondráček, Němec, Holec. Trenéři: Kýhos, Pešout a Beran
Liberec: Schwarz - Hunkes, Ulrych, Voráček, Čakajík, Výtisk, Kolmann, J. Říha - Pospíšil, Nedvěd, Valský - Bartek, Filippi, Bulíř - Jass, Vampola, Víšek - T. Urban, Zacha, D. Špaček. Trenéři: Hynek a M. Černý

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice - PSG Zlín 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 34. Starý (Marha) - 36. Okál, 41. Kubiš (Balaštík, Valenta)
Rozhodčí: Polák, A. Jeřábek - Kájínek, Hejl
Vyloučení: 4:5, navíc Cetkovský 10 min., P. Sýkora (oba Pardubice) do konce utkání
Diváci: 6923
Pardubice: M. Růžička - V. Kočí, Píša, Ďaloga, Benák, Vašíček, Gregorc, Čáp - P. Sýkora, Kousal, Somík - Cetkovský, T. Nosek, T. Zohorna - Kolář, Marha, Starý - Číp, Špaček, Radil. Trenéři: Venera a M. Říha ml
Zlín: Štůrala - Marušák, Valenta, Zámorský, Řezníček, Tesařík, Urbanec - Balaštík, Leška, Kubiš - Ondráček, Čajánek, O. Veselý - Honejsek, Holík, F. Čech - Okál, Melenovský, Köhler. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a Hrazdira

Pavel Kubiš střílí vítěznou branku Zlína v zápase proti Pardubicím | Foto: ČTK

HC Oceláři Třinec - Piráti Chomutov 6:4 (0:0, 4:3, 2:1)
Branky a nahrávky: 31. Polanský (Martin Růžička), 34. Polanský (Gorškov, Adamský), 35. Bonk (Martin Růžička, Hrabal), 38. Polanský (Adamský), 44. Krejčí (Rufer, Martin Růžička), 60. Adamský (Hrabal) - 23. Divíšek (Bartečko, Pulpán), 25. Jar. Svoboda (Bartečko), 39. Divíšek (Bartečko, Pulpán), 55. D. Hruška (Hřebejk)
Rozhodčí: Hradil, Šír - Hlavatý, Tošenovjan
Vyloučení: 4:5