Hokejová Sparta bude hrát v O2 areně, Slavia se vrací do Edenu

Hokejová Sparta se na soutěžní zápasy stěhuje do O2 areny. Majitelé libeňské haly ukončili po vzájemné dohodě smlouvu se Slavií, která sestoupila z extraligy, a domluvili se na spolupráci s dalším pražským týmem. Sparta bude nadále trénovat v holešovické hale, kde bude mít i zázemí a kde budou působit mládežnické týmy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

O2 arena | Foto: Marián Vojtek

„Jde o uzavření strategického dlouhodobého partnerství, v němž O2 arena získá kvalitní sportovní tým pro svůj program, Sparta zvýší komfort pro své fanoušky a díky Bestsportu zároveň získá dlouhodobou ekonomickou stabilitu,“ chválí přesun Šéf Sparty Petr Bříza.

V největší hokejové hale v republice Sparta nahradí své rivaly ze Slavie, kteří v uplynulé sezoně sestoupili nejvyšší hokejové soutěže a nadcházející prvoligový ročník odehraji na svém zimním stadionu v Edenu.

Sídlo a tréninkové zázemí bude mít Sparta i nadále v Tipsport aréně v Holešovicích. Majitel klubu ale neplánuje zásadní modernizaci nyní už bývalé domácí haly.

„Dříve nebo později by Sparta musela situaci kolem své haly strategicky řešit a zájem společnosti Bestsport, která O2 arenu vlastní, běh věcí urychlil. Rozhodování o přesunu pomohlo i excelentně zvládnuté MS v hokeji,“ vysvětluje důvody stěhování Petr Speychal, předseda představenstva Sportovního holdingu Praha.

První ostrý zápas v O2 areně odehraje Sparta 28. srpna v rámci hokejové Ligy mistrů s norským Hamarem.

Mirko Vasić, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme