Hokejová Sparta chce napravit reputaci z minulé sezony

Už za dvanáct dní odstartuje nový ročník hokejové extraligy. Možná pod největším drobnohledem v něm bude pražská Sparta, která bude chtít napravit propadák z předešlého ročníku, kdy skončila až na dvanáctém místě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Josef Jandač | Foto: Ota Gutwirth

„Víte, já se do hodnocení loňské sezony nechci moc pouštět. Já přišel až na tu letošní, ta loňská je pro mě pravěk, protože tady bylo jiné mužstvo, jiná situace. Fanoušci budou fandit dál, přijdou se podívat na to, co se tady událo nového,“ říká rezolutně trenér Sparty Josef Jandač.

Ten v Holešovicích opravdu postavil prakticky nový tým. V kádru z předcházející sezóny zůstala pouze šestice hráčů. Jedním z nich je v sedmatřiceti letech nejstarší hokejista Petr Ton.

Přehrát

00:00 / 00:00

Hokejisté Sparty si v letošní sezoně chtějí vylepšit reputaci z loňského nepovedeného extraligového ročníku

„Jsem rád, že i po takové sezoně, jako byla vloni, jsem dostal šanci i v tomto novém týmu, i když jsem tady momentálně nejstarší. O to větší bude chuť a vůle napravit loňský nezdar,“ říká Petr Ton.

Společně s ním je sice na soupisce Sparty před sezónu ještě sedm hráčů, kteří překročili třicítku. Na druhou stranu se trenér Jandač snaží zabudovat do kádru hned několik -náctiletých hokejistů.

„Postupně je potřeba budovat tady tým koncepčně, to znamená, že i mladí hráči musejí dostávat příležitost a prostor prosadit se. Není to ale jen proto, že jsou mladí, takto uměle vytvořený prostor je nanic. My potřebujeme, aby ti hráči poznali, kde mají nedostatky, aby věděli, kde na sobě musejí zapracovat. Pokud to tam bude, budou hrát, když ne, citlivě je budeme zabudovávat,“ odhaluje ochotně svou strategii pro práci s mladými hráči kouč Sparty.

Když ale přijde na to, kde by se v nové sezóně měla Sparta v tabulce pohybovat, už tak přímá odpověď nepřichází.

„Je třeba říct – a to nejsou žádná alibistická prohlášení, že Sparta už není tým, který je předurčen hrát jenom nahoře o čelní pozice. My v tuto chvíli potřebujeme konsolidovat a stabilizovat kádr a hrát s maximálním nasazením. Nejsem tak naivní, abych si myslel, že sem přijdu a všechno bude klapat a fungovat. Sparta je jen jedním ze čtrnácti extraligových týmů, a my si budeme přát, aby hrála na pozicích zajišťujících play off.“

Cestu za play off odstartuje Sparta 14. září, kdy se v úvodním kole extraligy utká na domácím ledě s hokejisty Plzně.

Petr Kadeřábek, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme