Hokejová Sparta má 110 let. Oslaví je zápasem legend s ruským výběrem

Prsty jedné ruky by vám určitě postačily při počítání těch evropských hokejových klubů, které byly založeny dříve než pražská Sparta. Ta oslaví právě dnes v holešovické aréně 110. narozeniny. Ve večerní předehrávce 29. extraligového kola nastoupí domácí celek proti Plzni a prologem bude od 15 hodin utkání sparťanských legend s ruským výběrem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Za výběr sparťanských legend nastoupí také Jiří Hrdina | Zdroj: ČTK

"Rusové reagovali velmi rychle a pozitivně. Všichni se moc těší. Máme velmi široký kádr, který je vzhledem k našemu věku, netrénovanosti a nadváze hodně nutný," zavěštil si Petr Bříza, nynější předseda představenstva HC Sparta.

Pokud se ale týká toho "těšení se", on sám se jako bývalý gólman považuje za výjimku potvrzující pravidlo.

Přehrát

00:00 / 00:00

Hokejová Sparta oslaví 110. výročí zápasem legend

"Mám z toho hrůzu. Do branky se dostanu tak dvakrát do roka. Moc se mi do ní nechce, tohle ale je mimořádná příležitost," vysvětluje.

V týmu sparťanských legend nebude chybět ani útočník Jiří Hrdina, který se může pochlubit i tím, že se třikrát podílel na zisku Stanleyova poháru. Tak jako mnozí další hráči i diváci si při odpoledním utkání určitě vybaví někdejší líté hokejové bitvy se soupeřem nad jiné nepříjemným.

"Jak říkal trenér Bukač, Rusové se dali porazit, ale nedali se porážet. Pro nás byl nejlepší asi rok 1985, kdy jsme je v Praze porazili a stali se mistry světa," vzpomíná Jiří Hrdina.

Jednoduché to prý nebudou mít ani sparťanské legendy při dnešním duelu s ruským výběrem.

"Doufám, že nás budou trochu šetřit. V týmu mají spoustu hráčů, kteří jsou ještě ve věku, kdyby mohli hrát nejvyšší soutěže. U nás starších hráčů už rychlost a kondice není taková. Snad to bude důstojné," uzavírá hokejová legenda.

Aleš Procházka, Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme