Hokejová Sparta porazila Zlín a v sérii opět vede. Liberec slaví třetí výhru

Play-off hokejové Tipsport extraligy dnes pokračovala dvěma čtvrtfinálovými sériemi. Zatímco Sparta zvítězila ve Zlíně a ujala se vedení v sérii v poměru 2:1 na zápasy, Liberec i potřetí v řadě porazil Chomutov a už jen krok mu chybí k postupu do semifinále.

Hokejová Sparta dnes zvítězila ve Zlíně

Hokejová Sparta dnes zvítězila ve Zlíně | Zdroj: ČTK

Trenér Sparty Jandač před dnešním zápasem ve Zlíně vsadil na brankáře Pöpperleho, který nahradil jedničku Taylora, a toto rozhodnutí se nakonec ukázalo jako správné.

Pražský tým totiž po domácím debaklu 0:4 zabral a vybojoval na Moravě důležité vítězství, kterým se vrátil do vedení v sérii.

Přitom to byli domácí, kdo se jako první radoval z gólu poté, co Marušák ránou od modré v šesté minutě využil přesilovou hru.

Závěr první třetiny však lépe vyšel Spartě, která zásluhou Přibyla vyrovnala.

Ve 23. minutě sice Zlínu vrátil vedení Holík, ale nakonec to byli Pražané, kdo po druhé 20minutovce vedl. Ve 32. minutě nejprve srovnal Forman a o tři minuty později poslal Spartu do jednogólového náskoku svým druhým gólem večera Přibyl, jenž zužitkoval při přečíslení přihrávku od kapitána Hlinky.

Další góly již diváci ve Zlíně neviděli, takže se Sparta vrátila do vedení v sérii.

Chomutovští Piráti poprvé ve své historii hostili čtvrtfinálový duel. Z výhry se však neradovali, když podlehli Liberci v poměru 1:3.

Piráti přitom do zápasu vstoupili velmi dobře, když Vladimír Růžička mladší v 5. minutě skóroval při vlastním oslabení.

Liberec následně tahal za kratší konec až do 35. minuty, kdy z gólu radoval Mojžíš. O osudu utkání nakonec rozhodla třetí třetina, ve které měli navrch hosté.

Vítěze základní části nejprve do vedení poslal Řepík a pět vteřin před závěrečnou sirénou na konečných 3:1 pro Bílé Tygry upravil Petr Vampola. Liberec tak ani nemuselo mrzet, že v 57. minutě trestné střílení nevyužil Bulíř.

Play-out se dramatizuje. O druhém účastníkovi baráže se rozhodne až v pátek

Vedle zápasů play-off dnes extraliga nabídla i dva duely play-out.

V utkání mezi Karlovými Vary a Vítkovicemi již o nic nešlo, protože domácí mají jistotu baráže, zatímco Slezané jsou už zachráněni. Vítkovice přesto duel nevypustili a získali výhru 5:2.

Mnohem větší náboj naopak měl zápas mezi Litvínovem a Pardubicemi, tedy týmů, které bojují o neúčast v baráži.

Veledůležité vítězství oslavili hráči Litvínova, kteří Dynamo porazili 6:1 a díky tomu si před závěrečným kolem play-out zachovali naději, když po dnešku na Pardubice ztrácí jeden bod.

Čtvrtfinále play-off hokejové extraligy - 3. zápasy:

Piráti Chomutov - Bílí Tygři Liberec 1:3 (1:0, 0:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 5. V. Růžička ml. (Jánošík, Tejnor) - 35. Mojžíš (Ševc), 47. Řepík (Birner), 60. Vampola. Rozhodčí: Pešina, Hradil - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 6:7, navíc Pereťagin (Chomutov) 5 min. a do konce utkání. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 5129. Stav série: 0:3.

PSG Zlín - HC Sparta Praha 2:3 (1:1, 1:2, 0:0)
Branky a nahrávky: 6. Marušák (Čachotský, Roman Vlach), 23. P. Holík (Žižka) - 8. Přibyl (Čajkovský, Polášek), 32. Forman (Kumstát, Mikuš), 36. Přibyl (J. Hlinka, Čajkovský). Rozhodčí: Hribik, Úlehla - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 4:9. Využití: 2:2. Diváci: 7000 (vyprodáno). Stav série: 1:2.

Hokejová extraliga, skupina o umístění - 5. kolo:

HC Energie Karlovy Vary - HC Vítkovice Steel 2:5 (2:1, 0:2, 0:2)
Branky a nahrávky: 2. Sičák (Marosz, M. Rohan), 14. Skuhravý (T. Rohan, M. Rohan) - 13. Kucsera (Vandas), 28. E. Němec (Maliník, Szturc), 34. Illéš (Kovář, Čerešňák), 55. Strapáč (Olesz, Illéš), 58. Maliník (Klok, Szturc). Rozhodčí: Hejduk, Pavlovič - Jelínek, Pešek. Vyloučení: 5:5, navíc Pastor (Vítkovice) 5 min. a do konce utkání. Využití: 0:1. Diváci: 1437.

HC Verva Litvínov - HC Dynamo Pardubice 6:1 (2:0, 2:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 2. Lukeš (Kubát, R. Hanzl), 4. Válek, 28. Duda (Gerhát, Piroš), 38. Trávníček (Piroš), 45. M. Hořava (Duda, F. Pavlík), 54. Lukeš (R. Hanzl, Duda) - 30. Moňa. Rozhodčí: Lacina, Šír - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 7:9. Využití: 3:0. Diváci: 3198

Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít