Hokejová Sparta slaví úspěch v Lize mistrů. Ani semifinále jí však miliony nezajistí

Sparta je v semifinále Ligy mistrů – zní to takhle na poslech pěkně a prestižně, ale je také důležité dodat, ve kterém sportu. Zatímco hokejová Liga mistrů pro fanoušky nepředstavuje nejvýznamnější klubovou soutěž, ve fotbale je to přesně naopak. Rozdílné přitom není jen renomé jednolitých soutěží, ale především i finance, které se v těchto ligách pohybují.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hokejová Sparta slaví postup do semifinále LM | Foto: Michal Kamaryt | Zdroj: ČTK

Když se v úterý hokejová Sparta probojovala do semifinále Ligy mistrů, nejednalo se o příliš velkou slávu, což je znát i na reakcích pražského klubu.

„Chceme poděkovat všem fanouškům, kteří přišli a podpořili nás. Doufám, že příště jich přijde ještě víc. Myslím, že se to našimi výkony může ještě zvednout,“ prohlásil po vítězství nad švýcarským Bernem sparťanský útočník Miroslav Forman.

„Lidé si pamatují jen vítěze, takže nám zbývají ještě dva kroky k tomu, aby to byl úspěch,“ nehodnotil postup nikterak euforicky asistent trenéra Jiří Veber.

Můžeme zvednout celou Ligu mistrů, věří hokejisté Sparty. Na semifinále si přejí plnou halu

Číst článek

Všechno to samozřejmě plyne z podstaty této soutěže, která od příštího ročníku změní formát. Má být menší (místo 48 účastníků jich bude pouze 32), štědřejší na odměny a přístupná podle výkonnosti, ne jako nyní podle toho, jestli klub je, nebo není akcionářem Ligy mistrů.

Pořád to nebude sice soutěž, kde by hráli nejlepší hokejisti světa, jako je to třeba u fotbalové obdoby, ale to má zase své kouzlo třeba právě pro české kluby, pro které je semifinále Ligy mistrů ve fotbale utopie, kdežto v ledním hokeji teď díky Spartě realita.

Není Liga mistrů jako Liga mistrů

Fotbal si v současnosti pohrává s myšlenkou uzavřené nebo polouzavřené soutěže. V delším časovém horizontu je to pravděpodobně neodvratná varianta, která ovlivní její přístupnost pro české kluby. Nic se ale nezmění na jejím bohatství, semifinalista si v ní letos vydělá – v závislosti na konkrétních výsledcích kolem 1 miliardy korun.

To hokej je v budování značky s názvem na začátku. Stále hledá svou identitu a podle informací z klubu si Sparta postupem do semifinále vydělala 20 tisíc eur, tedy něco málo přes půl milionu korun.

Ligy mistrů však nehrají pouze fotbalisté a hokejisti. Volejbalovou ligu mistrů hraje i Liberec, pro který je to ale prodělečná soutěž. Champions League hrají i evropské basketbalové kluby – ovšem ne ty nejlepší. Pro ně je určena Euroliga.

Jan Kaliba, Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme