Hokejová Sparta vyhrála v Liberci, Třinec připravil Litvínov o sérii a zvýšil náskok v čele

Ve 29. kole hokejové extraligy došlo na reprízy finále dvou posledních ročníků. V obou případech vyhráli hosté, kteří zároveň poraženými z bojů o titul. Třinečtí Oceláři po výhře v Litvínově navýšili náskok před Libercem, který prohrál se Spartou. Na druhé místo se dostala Kometa.

Třinec předvedl v Litvínově velkolepý obrat

Třinec předvedl v Litvínově velkolepý obrat | Zdroj: ČTK

Bílí Tygři Liberec - HC Sparta Praha 1:3 (1:1, 0:1, 0:1)

Aktuální mistr nad Spartou vedl, když po osmi minutách překvapil brankáře Pöpperleho Lukáš Vantuch. Jenže Sparta ještě před první přestávku vyrovnala. Jaroslav Hlinka tečoval Vránovu střelu od modré čáry.

Ve zbytku zápasu už se prosazovali pouze hosté. Vítězný gól vstřelil po tlaku Sparty Lukáš Cingel dělovkou od mantinelu, odvetu za prohrané finále potvrdil 5 minut před koncem dorážkou v přesilové hře Jiří Černoch.

HC Verva Litvínov - HC Oceláři Třinec 3:4 v prodl. (1:0, 2:2, 0:1 - 0:1)

Zaváhání Bílých Tygrů využil Třinec, i když to tak po polovině zápasu v Litvínově vůbec nevypadalo. Verva směřovala za prodloužením své téměř tříměsíční domácí série bez porážky a vedla po dvou gólech Hanzla a jedné trefy Hübla 3:0.

Jenže Oceláři se vzepřeli. Milan Doudera, Kamil Kreps a Corey Kane zápas vyrovnali. A když se zdálo, že zápas dojde až k samostatným nájezdům, vstřelil v oslabení rozhodující gól zápasu 8 sekund před koncem prodloužení Kamil Kreps.

Litvínov doma prohrál poprvé od 16. září. Zato Třinec má v tabulce už tříbodový náskok.

HC Kometa Brno - BK Mladá Boleslav 4:1 (2:0, 1:0, 1:1)

Na druhé místo se totiž dostala brněnská Kometa, která jako jediná z vedoucí čtveřice bodovala naplno. Při výhře 4:1 nad Mladou Boleslaví si dva body za gól a asistenci v brněnském týmu připsali Vojtěch Němec a Marcel Haščák.

PSG Zlín - HC Vítkovice Ridera 4:3 po sam. náj. (2:1, 0:1, 1:1 - 0:0)

V zápase Zlína s Vítkovicemi se za stavu 1:1 ujal hlavní role Robert Říčka. 27letý útočník dvakrát poslal svůj tým do vedení, ale Severomoravané vždy vyrovnali a dovedli zápas samostatných nájezdů. Ty rozhodl Říčka bekhendovým blafákem. PSG bere dva body po výhře 4:3.

Piráti Chomutov - HC Škoda Plzeň 2:1 v prodl. (0:0, 0:1, 1:0 - 1:0)

Hokejisté Chomutova porazili ve 29. kole extraligy Plzeň 2:1 v prodloužení, což je pro Piráty osmé vítězství po uplynutí základní hrací doby v sezoně.

Hosty poslal v do vedení svým šestnáctým gólem Dominik Kubalík, ve třetí třetině poté vyrovnal premiérovou brankou v nejvyšší soutěži Martin Šťovíček. Duel rozhodl v 63. minutě kapitán domácích Michal Vondrka.

HC Olomouc - HC Dynamo Pardubice 2:4 (0:4, 1:0, 1:0)

Pardubice předvedly v Olomouci fantastickou první třetinu. Východočeši využili chyb domácí obrany a po 10 minutách vedli už 3:0. Chytrými tečemi se prosadili Tyler Redenbach a Matěj Beran. Na 3:0 zvyšoval Petr Hubáček a čtvrtý gól přidal ještě v první dvacetiminutovce Jerome Ledouc.

Olomouc po zbylé dvě třetiny se snažila manko dotáhnout, ovšem trápila se předvším v koncovce. Smůlu dokázala prolomit pouze dvakrát

Mountfield Hradec Králové - HC Energie Karlovy Vary 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)

Hradec Králové ani ve třetím vzájemném zápase v sezoně nedostal gól od karlovarské Energie. Gólman Patrik Rybár si připsal druhé čisté konto v sezoně.

Západočeši prohráli v Hradci, přitom až do 59. minuty prohrávali jen 0:1 po gólu Knotka. Poté ale ještě dvakrát inkasovali, jednou při power play.

14.HC Energie Karlovy Vary296151758:9925

Branky a nahrávky: 9. Vantuch (J. Vlach, Jánošík) - 19. J. Hlinka (P. Vrána), 36. Cingel (Gernát), 55. Černoch. Rozhodčí: Bulanov (Rus.), Hejduk - Frodl, Zavřel. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:2. Diváci: 7309.

Branka a nahrávka: 13. M. Hanzl (R. Hanzl), 21. V. Hübl (Kubát, Gula), 25. R. Hanzl (M. Hanzl, T. Pavelka) - 31. M. Doudera (Hrňa, Irgl), 39. Kreps (Irgl), 42. Kane (Adamský, Nosek), 65. Kreps (Rákos). Rozhodčí: Hradil, Roman Svoboda - Ondráček, Kokrment. Vyloučení: 5:5. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 5285.

Branky a nahrávka: 42. Šťovíček (J. Mrázek), 63. Vondrka - 40. D. Kubalík. Rozhodčí: Šír, Souček - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 3:2. Bez využití. Diváci: 4719.

Branky a nahrávky: 9. Blaťák (P. Holík, Žižka), 16. Říčka (Honejsek, Blaťák), 52. Říčka (Bukarts, O. Veselý), rozhodující nájezd Říčka - 14. Tybor (Kolouch, Hrbas), 36. Stastny (Klok, Olesz), 58. Kolouch (D. Krenželok, Vandas). Rozhodčí: Pešina, Lacina - Flegl, Polonyi. Vyloučení: 5:5. Využití: 2:1. Diváci: 4433.

Branky a nahrávky: 36. Skladaný, 58. Herman (Jaroměřský, Vyrůbalík) - 3. Redenbach (Ščotka, Mallet), 8. M. Beran (Havlík, Schaus), 11. Hubáček (P. Sýkora), 14. Leduc (Johnson). Rozhodčí: Baluška, Müllner (oba SR) - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 3:4. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 4110.

Branky a nahrávky: 2. L. Čermák (J. Káňa II, Štencel), 12. V. Němec (Dočekal, Haščák), 35. Haščák (V. Němec), 41. Vincour (J. Káňa II) - 42. L. Pabiška (Urban). Rozhodčí: Hodek, Polák - Barvíř, Bláha. Vyloučení: 5:9. Využití: 1:0. Diváci: 7366.

Branky a nahrávky: 25. T. Knotek (Kukumberg, Newton), 59. Jarůšek (Picard, Kukumberg), 60. Köhler (Dietz, Bednář). Rozhodčí: Hribik, Pavlovič - Kotlík, Zíka. Vyloučení: 3:7. Bez využití. Diváci: 4321.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít