Hokejové derby vyhrála Slavia, Plzeň deklasovala Mountfield

Ve 30.kole hokejové O2 extraligy vyhrála Slavia potřetí v sezóně nad Spartou, hokejisté Plzně dala Turkovi pět gólů.

Radost hráčů Slavie při druhé brance

Radost hráčů Slavie při druhé brance | Zdroj: ČTK

HC Plzeň 1929 - HC Mountfield České Budějovice 5:1 (0:0, 3:0, 2:1)

Roman Turek udržel čisté konto na plzeňském ledě více jak dvacet minut, pak se ale musel červenat, když ho čistým průstřelem mezi nohy překonal Petr Vampola. Navíc během dalších osmi minut musel lovit touš ze své branky ještě dvakrát. Indiáni v poklidu kombinovali a utěšeně navyšovali skóre. Mountfield se prosadil až v 52. minutě za stavu 5:0 pro Plzeň.

Branky a nahrávky: 22. Vampola (Hvila, Dresler), 26. Straka z trest. střílení, 30. Modrý (Benda, Vlasák), 46. Straka (Vlasák, Benda), 47. Vampola (Modrý) - 53. Gulaš (Mikeska, L. Květoň). Rozhodčí: Fraňo, Mikula - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 11:7, navíc O'Brien - Gřegořek 5 min. a do konce utkání, Sailer 10 min. Využití: 3:1. Diváci: 6560.

00:00 / 00:00

Zápasy očima reportérů Radiožurnálu

HC Slavia Praha - HC Sparta Praha 3:1 (0:0, 2:0, 1:1)

První třetina derby nabídla útočný hokej a pokud by padly na každé straně dvě, tři branky nikdo by se nemohl divit, ale v cestě střelcům stáli výborní brankáři Neruda a Přikryl. Slavia o svém vítězství rozhodla v úvodu druhé třetiny, kdy se prosadil nejprve Beránek a o tři minuty později navýšil vedení domácích při přesilovce Kůrka. Čestný úspěch pro Spartu zaznamenal v 56.minutě Broš. Slavia tak vyhrála na Spartou potřetí v sezóně.

Branky a nahrávky: 25. Beránek (Tomica, Sloboda), 28. Kůrka (Vondrka, J. Drtina), 59. Kadlec (Vondrka, Doležal) - 56. Broš. Rozhodčí: Hodek, Hradil - Bryška, Chytil. Vyloučení: 8:7. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 11.825.

HC Geus Okna Kladno - HC Kometa Brno 5:3 (0:2, 2:0, 3:1)

Poslední Brno přijelo na kladenský led s přáním snížit bodový rozdíl mezi týmy na chvostu tabulky. V úvodní třetině se mu dařilo naplňovat toto předsevzetí, když se díky brankám Humla a Dopity dostalo do dvou brankového vedení. Jenže Kladno dokázalo ve druhé části vyrovnat a přesto, že se Kometa v úvodu třetí třetiny dostala opět do vedení, třemi brankami dokráčelo k vítězství a zvýšilo náskok před Brnem na 15.bodů.

Branky a nahrávky: 29. Bílek (Trončinský), 33. Stieler (Eberle, Toman), 48. Frolík (Bílek), 50. Eberle, 60. Frolík (Bílek, Kalla) - 6. Dopita (J. Novák), 8. Huml (J. Svoboda, Brabenec), 44. Erat (Vondráček, Šindel). Rozhodčí: Homola, Minář - Pavlovič, Rozlílek. Vyloučení: 1:4. Využití: 1:0. Diváci: 2337.

HC Energie Karlovy Vary - BK Mladá Boleslav 2:3 po sam. náj. (1:2, 1:0, 0:0 - 0:0)

Mladá Boleslav vlétla do utkání jako raketa a už v šesté minutě vedla 2:0. Energie však dokázala za 68 vteřin snížit. Úřadující mistři se snažili i o vyrovnání, ale dlouho jejich snaha vycházela na prázdno, až ve 32.minutě se dokázal prosadit Košťál. Přes řadu šancí na obou stranách to byla poslední trefa základní hrací doby. Utkání tak dospělo přes prodloužení až k samostatným nájezdům, kde rozhodl boleslavský Richard Král.

Branky a nahrávky: 7. Košťál (Skuhravý, Kumstát), 32. Košťál (Parýzek) - 3. Macho (Kracík, Fabuš), 6. Fabuš (Frolo), rozhodující nájezd Král. Rozhodčí: Jebavý, Kubeš - Kis, Prchal. Vyloučení: 4:9. Využití: 1:0. Diváci: 3704.

HC Oceláři Třinec - HC Vítkovice Steel 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)

Utkání se hrálo ve strhujícím tempu. Obě mužstva se dostávaly do zakončení, ale domácí byli přeci jen důraznější a nepouštěli hráče Vítkovic k dorážkám v prostoru brankoviště. Sami se právě této činnosti dokázali prosadit a uštědřili tak vedoucímu týmu tabulky porážku 4:0.

Branky a nahrávky: 7. Kohn (Polanský, M. Růžička), 25. Kanko (Hampl), 37. Polanský (M. Růžička), 56. Polanský. Rozhodčí: Šindler, Rudý - Pešek, Jelínek. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. Diváci: 3046.

Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít