Hokejové drama. Lev Praha prohrál s CSKA ve druhém prodloužení

Hokejisté Lva Praha prohráli v prvním kole play-off Kontinentální hokejové ligy i druhé utkání na ledě CSKA Moskva. Vyrovnaný souboj ztratil český celek až ve druhém prodloužení, favorizovaným Moskvanům podlehli svěřenci trenéra Václava Sýkory 2:3. Rozhodující trefu zaznamenal v 90. minutě zápasu Igor Grigorenko.

Hokejisté týmu Kontinentální hokejové ligy Lev Praha absolvovali 19. února v Praze otevřený trénink pro média před odletem do Moskvy, kde je čekají dvě utkání play off s týmem CSKA. Na snímku trenér Václav Sýkora (druhý zleva) udílí hráčům pokyny. | Zdroj: ČTK

Hokejisté Lva Praha sehráli s favorizovaným CSKA i napodruhé velmi vyrovnané utkání a stejně jako ve včerejším prvním střetnutí sahali po vítězství.

Jako první se sice prosadili domácí, v 15. minutě využili přesilovou hru, když Igor Radulov předložil puk zpoza branky svému bratru Alexandrovi, který z prostoru kruhu překonal Pöpperleho v brance Lva.

Hostům ale skvěle vyšel vstup do druhé třetiny, v její třetí minutě předložil Oystrick na modré čáře kotouč Mäenpäämu, jehož tvrdou střelu před Staňou tečoval Nicklas Danielsson a využitím přesilovky srovnal na 1:1.

V polovině utkání stálo při Lvu štěstí, když po parádní kombinaci s bratrem Alexandrem napálil Igor Radulov jen tyčku Pöpperleho brány. Na začátku posledního dvacetiminutovky pak znovu udeřili hosté, Vránovu střelu z kruhu vyrazil Staňa pouze do vzduchu, odkud kotouč sklepl za čáru Michal Birner.

Těsné vedení a naději na vítězství držel Lev až do 58. minuty utkání. Pak poslal skvěle agilní Alexander Radulov přesnou přihrávku Jakovu Rylovovi, který před zcela odkrytou brankou nezaváhal a poslal duel do prodloužení.

Zápas se pak protáhl možná víc, než oba celky před utkáním doufaly. O vítězi totiž první prodloužení nerozhodlo, teprve v čase 89:40 si připsal rozhodující branku Igor Grigorenko střelou bez přípravy.

Osmifinále play-off Kontinentální hokejové ligy:

Západní konference - 2. zápas:

CSKA Moskva - Lev Praha 3:2 v prodl. (1:0, 0:1, 1:1 - 0:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 15. A. Radulov (I. Radulov), 58. Rylov (A. Radulov, I. Radulov), 90. Grigorenko (Širokov, Kvaša) - 23. Danielsson (Mäenpää, Oystrick), 45. Birner (Vrána, Řepík). Rozhodčí: Odinš, Rönn - Balodis, Dědulja. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:1. Diváci: 2247. Stav série: 2:0.

CSKA Moskva: Staňa - Rylov, Rjasenskij, Denisov, Morrisonn, D. Markov, Ožiganov, Kondratěv, Marčenko - Persson, A. Radulov, I. Radulov - Širokov, Grigorenko, Kvaša - Kozlov, Prochorkin, Davis - Kugryšev, Sprukts, Ljubimov. Trenér: Vjačeslav Bucajev.

Lev Praha: Pöpperle - Nakládal, Oystrick, Němec, Lepistö, Mikúš, Mäenpää, Krejčík - Klepiš, Novotný, Danielssson - Řepík, Vrána, Birner - Hossa, Surový, Cipulis - Niživijs, Cingel, T. Rachůnek - Sekáč. Trenér: Václav Sýkora.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít