Hokejové Karlovy Vary znovu zabraly. Vydrží i nadále?

Poprvé po startu na Spenglerově poháru v Davosu se hokejisté Karlových Varů představili v úterý na extraligovém ledě. V dohrávce 37. kola zvítězili nad lídrem tabulky - Plzní 6:2 a diváky v KV Aréně potěšili výkonem, který připomínal Energii z loňské sezóny.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fanoušci HC Energie Karlovy Vary | Foto: HC Energie Karlovy Vary

„Byli lepší než my, přehráli nás," stručně okomentoval průběh úterního západočeského derby plzeňský útočník Michal Dvořák. A bývalý obránce Josef Řezníček, který v minulé sezóně zakončil svoji aktivní činnost ziskem domácího titulu v barvách Energie, připojil dovětek.

„Nedá se usuzovat hned po prvním zápase, ale já věřím, že ten Spengler Cup a to vysokohorské prostředí, znova to mužstvo, tak jako loni před tím náročným programem v lednu, nakopne a zvednou se z těch pozic, kde je asi nechce vidět nikdo."

Přehrát

00:00 / 00:00

Hokejové Karlovy Vary znovu zabraly. Vydrží i nadále?

Ten, kdo zpovzdálí sledoval výsledky našeho úřadujícího mistra na Spenglerově poháru, se už třeba stačil rozpačitě podrbat za uchem: Opravdu může pozvednout sebedůvěru týmu taková akce, na které obsadí poslední místo a rozloučí se s ní pokořujícím debaklem s Minskem 0:8?

„To byla ostuda osm nula. Ale takovéto zápasy jsou, stává se to. Já si myslím, že jsme si tam trochu navykli na rychlejší tempo a dokázali jsme si, že se dá hrát třeba s výběrem Kanady," nevidí se zpětnou platností účinkování Energie v Davosu tak černě útočník Václav Pletka.

A stejně tak si docela rád připomene turnaj v Davosu i kapitán týmu Václav Skuhravý. „Byly tam kvalitní soupeři. Sehráli jsme tam čtyři utkání ve čtyřech dnech. Hrálo se ve vysoké nadmořské výšce. Řekl bych, že jsme tam docela dobře i potrénovali. Určitě v tomhle to byl přínos pro nás."

Čerstvě nabité zkušenosti z Davosu našly uplatnění už při včerejším duelu s Plzní, který - jak se ostatně na pořádné derby sluší -  má pro fanoušky a hráče obou celků pokaždé sváteční příchuť.

„Nebudu říkat, že je to zápas jako každý jiný, protože je to cítit. Vždy je vyprodaná hala a diváci z obou táborů skvěle fandí. Určitě ten zápas má trošku vyšší náboj," přiznává Václav Skuhravý.

Vrací se hokejovost

Na optimistickou pozápasovou poznámku, že do hry karlovarského týmu jakoby se vracela hokejovost, reaguje však opatrně. „Nevím jestli se vrací hokejovost. Určitě už to by bylo lepší než v předešlých domácích zápasech. A musíme jenom pokračovat dál."

Včerejší zápas i podle dobrozdání Václava Pletky ukázal, kudy asi může vést karlovarská cestička k dalším důležitým bodům. „Teď jsme si to tam už nahrávali. Nenahazovali jsme puky, šli jsme kombinačně do toho. A takovou cestou musíme jít!"

Aleš Procházka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme