Hokejové Kladno dostane stejnou dotaci jako loni. Peníze půjdou hlavně na mládež

Hokejisté Kladna by měli v nadcházející sezoně dostat dotaci od města ve stejné výši, jako tomu bylo v minulém ročníku. A to i přesto, že tentokrát nebudou hrát extraligu, ale o soutěž níž.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

ČEZ stadion Kladno | Foto: Rytíři Kladno

Vedení města přitom už dopředu avizovalo, že na prvoligový tým nebude dávat tolik, jako na extraligový. I proto se majoritní vlastník klubu Jaromír Jágr vydal na kladenskou radnici hned po svém návratu ze zámoří.

Zastupitelstvo tentokrát nechtělo dát klubu dotaci ve výši 12,6 milionu korun, ale pouze sedmi. Původně chtělo město odkoupit od Jágra část akcií a navýšit tak svůj majetkový podíl v klubu. Z toho ale nakonec sešlo.

Přehrát

00:00 / 00:00

Hokejové Kladno i po pádu z extraligy dostane od města dotaci ve stejné výši jako v minulé sezoně

„Majoritní vlastník Rytířů Jaromír Jágr zažádal město Kladno o změnu dotačního titul namísto změny majetkového podílu. Po vzájemné dohodě došlo k navýšení dotace pro mládež,“ říká mluvčí klubu Vít Heral.

Město tedy, pokud to 9. září na svém zasedání schválí zastupitelstvo, dá klubu i zbylých 5,6 milionu. Peníze sice budou určeny výhradně na mládež Rytířů Kladno. V praxi se však nic měnit nebude.

„Kladenská hokejová mládež má mimo města také komerční partnery a s těmi budeme jednat o tom, abychom mohli jimi poskytované prostředky z části použít na provoz „A“ týmu. Náš cíl zůstává stejný, tím je návrat do extraligy,“ vysvětluje Vít Heral.

Hlavní slovo při jednání se sponzory bude mít samozřejmě Jaromír Jágr. Slavný útočník věří, že bude úspěšný, tak jako při jednání se zastupiteli města Kladna. Koho se mu ale stále nedaří získat ve větší míře na svou stranu, jsou paradoxně fanoušci středočeského klubu.

„Budu se snažit udělat maximum, aby hokej na Kladně zůstal a aby se Rytíři co nejdříve vrátili do extraligy. Bez podpory města, velkých sponzorů a fanoušků, kteří stále křičí, jak se to má dělat, ale návštěvnost jsme měli nejnižší z celé extraligy, to opravdu nejde,“ hořekuje Jaromír Jágr.

Na první domácí zápas v nové sezóně si přitom fanoušci budou muset počkat až do listopadu, kdy by měla být dokončena rekonstrukce střechy kladenského zimního stadionu. Do té doby budou muset za zápasy Rytířů vyrazit na stadiony jejich soupeřů.

Petr Kadeřábek, Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme