Hokejové Kladno má nové vedení, název, logo i generálního partnera

Ještě před třemi měsíci se uvažovalo, že kladenský hokej zmizí z extraligové mapy. Namísto zániku slavného klubu ale přichází jeho nová éra. V té se nepředstaví nejen s novým vedením a generálním partnerem, ale také pod novým názvem - Rytíři Kladno.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rytíři Kladno, nové logo hokejového kladenského klubu | Foto: Petr Kadeřábek

„Nejlepším řešením by asi bylo požádat fanoušky, aby nám s novým logem pomohli, ale nebyl na to dostatek času. Myslím ale, že se nám to povedlo – Rytíři, to přesně pasuje na naše mužstvo a na styl, kterým bychom chtěli hrát,“ vysvětluje důvody k zavedení názvu Rytíři majitel klubu Jaromír Jágr.

Na dresech kladenských hráčů bude hlava středověkého rytíře ve svatováclavské přilbě a pod ním nápis Kladno. V horní části dresu se pak objeví název generálního partnera, kterého nový majitel do klubu přivedl. Své jméno s kladenským spojila loterijní společnost Sazka, a proč, to je nasnadě. Jaromír Jágr byl požádán, aby se stal její reklamní tváří, nabídku ale podmínil spoluprací se svým klubem.

Přehrát

00:00 / 00:00

Hokejisté Kladna vstoupí do nadcházející sezony mimo jiné také v novým názvem a logem

„Všichni lidé, kteří mě znají, vědí, že jsem hrozně líný a tyhle věci nerad dělám. Musím říct, že jediný důvod, proč je teď dělám, je Kladno.“

Kvůli Kladnu toho Jaromír Jágr dělá opravdu hodně. Vlastně okamžitě po návratu z mistrovství světa se zapojil do jednání o budoucnosti klubu, stal se jeho vlastníkem a začal si zvykat na svou novou manažerskou práci.

„Určitě je to těžké, tak jako je pro každého člověka těžká nová práce. I pro mě to bylo složité, a ještě dlouho bude. Ale mám kolem sebe spoustu kvalitních a schopných lidí, se kterými jsme si rozdělili práci – a všichni ten svůj díl dělají perfektně. To mi tu moji část práce hrozně usnadňuje. Doufám, že to vydrží, i když odjedu do Ameriky, protože jinak budu muset přijet nazpátek – a to se mi fakt nechce, protože je to devět hodin letu.“

Odlet do zámoří plánuje Jaromír Jágr za čtrnáct dní a tak už má připravený plán, jak bude kladenské Rytíře na dálku řídit.

„Pokud bude šance, rád bych se díval na zápasy naživo, pokud ne, tak alespoň ze záznamu. To ale může mužstvu pomoct jen pro další zápasy. Trenér nebo manažer by měl být schopný měnit styl mužstva během hry, a to bude samozřejmě pro mě dost těžko proveditelné,“ uvědomuje si Jaromír Jágr, který se netají tím, že v nadcházející sezóně má jeho klub za cíl postoupit do play off a v případě delšího setrvání Rytířů ve vyřazovacích bojích je připraven navýšit rozpočet.

Petr Kadeřábek, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme