Hokejové Kometě fandí přímo na stadionu i Konečný s Březinou

Brno žije hokejem. Kometa vede ve finále play off 2:1 na zápasy a v sobotu večer se může ještě víc přiblížit zisku mistrovského titulu. Na tribuně Kajot arény by ani při čtvrtém duelu neměly chybět osobnosti z jiných sportů, třeba čerstvý profesionální mistr světa boxer Lukáš Konečný nebo krasobruslař Michal Březina.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Boxer Lukáš Konečný provedl úvodní vhazování třetího finálového duelu mezi Brnem a Pardubicemi | Zdroj: ČTK

Brněnský rodák Lukáš Konečný na sebe oblékl při pátečním utkání dres s číslem 7 a postaral se o úvodní vhazování.

"Vzpomněl jsem si, že jsem tady hrál hokej, asi od čtyř do pěti let. Ale musel bych se zeptat rodičů, za koho to bylo. Hrál jsem rok, pak jsem si dal pauzu, protože mi řekli, že jsem začal moc brzo. A když jsem se za rok vrátil, neuměl jsem bruslit. Hokej mám hrozně rád, ale jen pasivně," prozradil Lukáš Konečný.

"Dá se říct, že prožívám emotivně všechny sporty, když mám komu fandit. Při hokeji fandím samozřejmě české reprezentaci nebo Kometě. Tentokrát je to úplně jasné," říká Konečný.

Přehrát

00:00 / 00:00

Na tribuně Kajot arény fandí brněnské Kometě i boxer Lukáš Konečný nebo krasorbruslař Michal Březina

Na ledě se stejně jako v ringu také občas přiostří a sem tam padne nějaká ta rána. K hokeji to zkrátka patří.

"Chápu, když se někdo potají trošku pošťuchuje v zákulisí, nadávají si na ledě, pak je logické, že to vyústí v nějakou bitku. Nedokážu to posoudit, protože já osobně bych se na bruslích nedokázal s nikým porvat. Ale co se týče boxerských vložek, je to pro mě jiný sport, boxu je to vzdálené," říká Lukáš Konečný.

To krasobruslení se sice odehrává na ledě, ale s hokejem nemá kromě bruslí společného také téměř nic. Ale to neznamená, že by šestý muž z nedávného mistrovství světa Michal Březina nebyl například s tím brněnským týmem propojený.

Březina: Kometu jsem sledoval i v první lize

"Já a Kometa, to jde dohromady. Jsem z Brna, nikdy jsem nefandil žádnému jinému týmu. A i když hráli první ligu, vždycky jsem je sledoval. Když postoupili do extraligy, vždycky jsem doufal, že by mohli do finále postoupit," říká Michal Březina. Jeho přání se mu splnilo, Kometa je ve finále po dlouhých 41 letech.

"Je hodně vidět, že si to Brno užívá. Šel jsem přes náměstí Svobody, kde jsou dvě obrovské obrazovky, po městě chodí lidi v dresech, takže to není jen na stadionu," popisuje brněnskou euforii Březina, který si podle svých slov rád zakřičí, ale nepatří mezi fanoušky, kteří by svým hráčům nadávali. V Kajot aréně nebude chybět ani během sobotního čtvrtého duelu.

"Pro mě je jasným favoritem Kometa, to ani nemá cenu se ptát," usmál se krasobruslař Michal Březina.

Alena Benešová, Pavel Petr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme