Hokejové legendy vyzvou Washington Capitals

Diváci si po letní přestávce opět zvykají na cestu na hokejové stadiony při právě probíhajících Českých hokejových hrách. A mají možnost pokračovat bezprostředně po jejich skončení. Do Česka totiž poprvé v historii zavítají legendy týmu z NHL Washington Capitals.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

NHL | Foto: NHL.com

Dva zápasy v Plzni respektive v Pardubicích sehrají české hokejové legendy proti výběru Washingtonu Capitals Alumni. Největší hvězdou v jejich dresu bude švédský internacionál Bengt Gustafsson. Představí se ale také jeho krajan Calle Johansson. Patrick Heaslip, Wayne Ribble, Thomas Lawrence a další velká jména historie klubu. Se lvíčkem na prsou se ale také nepředstaví žádní "nazdárci."

"Bude hrát Franta Kučera - olympijský vítěz, Láďa Martinec, Jirka Šejba, Milan Chalupa, Petr Bříza bude chytat, Jarda Benák, Olda Válek, Láďa Kameš z Kladna. Máme dost mistrů světa, že si můžeme dovolit zahrát proti Washington Capitals Alumni," říká nejlepší střelec historie národního týmu a další z aktérů obou zápasů Milan Nový.

Prognostikovat to, který z týmů bude ve vzájemném měření sil úspěšnější, je však i pro Nového velmi těžké: "My máme dobré mužstvo, takže si myslíme, že sehrajeme dobrý zápas. Máme dobré brankáře, ale Washington Capitals je silný také. Možná by mohla být naše výhoda, že se hraje na evropském hřišti, větší rozměry. Ale když nám nebudou jezdit nohy, tak nám nepomůže ani větší hřiště!"

Přehrát

00:00 / 00:00

Hokejové legendy vyzvou Washington Capitals

Aby nohy, jak říká Milan Nový, jezdili, připravuje se český výběr velice svědomitě. Stejné hlasy jsou však slyšet i z tábora soupeřů. "Chodím dvakrát týdně trénovat, kluci také. Vyzvedával jsem slavného hokejistu Washingtonu Capitals Luigiho, který letěl navštívit dceru do Benátek, nedal si ani pivo. Takže to vypadá, že se připravuje na zápasy také vážně," dodává Milan Nový.

Legendy týmu Capitals sehrají během sezóny až 55 zápasů, české jich odehrají ani ne deset. I to svědčí o tom, že nebudou mít vůbec jednoduchou úlohu. Jedna pozitivní zpráva však už zpoza oceánu přišla. "Přišla dobrá zpráva ze Severní Ameriky, že také nehrají do těla. My nehrajeme do těla. Mají tam hráče, který měl 200 trestných minut. Hráči říkají, že jestli bude hrát jako hrál dříve, to bude těžké! Ne, myslíme, že to bude v přátelském duchu," uzavírá Milan Nový. Ten spolu se svým týmem nastoupí proti hráčům NHL 9. září v Plzni a 12.září v Pardubicích, vždy od 18 hodin.

Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme