Hokejové MS v Praze a Ostravě by mohlo přitáhnout rekordní počet diváků

Češi jsou po desetiletí hokejovým národem, a tak není pochyb o tom, že tuzemští fanoušci už vyhlíží vrchol probíhající sezony - mistrovství světa 2015, pořádané v Praze a v Ostravě. A právě teď už mají příznivci hokeje o důvod víc, aby zbystřili pozornost.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Maskoti hokejového MS 2015 Bob a Bobek | Foto: IIHF

Prodej vstupenek totiž oficiálně začne v úterý 4. listopadu. A generální sekretář hokejového svazu Martin Urban nijak nepochybuje o tom, že zájemců bude hodně.

„Jsem naprosto přesvědčený, že hned zkraje při zahájení prodeje v osm hodin budeme na některé dny hlásit ten den vyprodáno,“ vyhlíží velký zájem fanoušků Urban.

Přehrát

00:00 / 00:00

Na rekordní návštěvnost MS potřebujeme 13500 diváků průměrnou návštěvu v O2 Aréně v Praze a 7000 průměr v ČEZ Aréně v Ostravě, říká Martin Urban

„V prvotní fázi jsme zvolili systém takzvaného prodeje balíčků vstupenek, to znamená, že jsou to vstupenky na dva, respektive tři zápasy daného dne. V případě, že v únoru ještě budou nějaké vstupenky, budeme je doprodávat formou vstupenek na jednotlivá utkání,“ upřesňuje Radka Bařtipánová, která má v popisu práce organizaci prodeje vstupenek.

Jen tak pro zajímavost, od roku 2004 držela Česká republika divácký rekord.

„Náš rekord 552 097 diváků z roku 2004 vydržel přesně deset let, byl pokořen až v Minsku. Pokud bychom tento rekord chtěli překonat, potřebovali bychom 13 500 diváků průměrnou návštěvu v O2 areně v Praze a 7000 průměr v ČEZ Aréně v Ostravě,“ kalkuluje Martin Urban.

Prodejcem vstupenek je společnost Sazka. Zájemci tedy mohou navštívit některé z jejích prodejních míst, kterých je po republice asi 6900. A samozřejmě že ku pomoci je také internet.

„V současné chvíli je všechno jednoduché a jde to udělat v teple domova. Stačí sednout za počítač a během chvíle je všechno vyřízené. Kdo chce mít rovnou vstupenku v ruce, musí zajít na prodejní místo, na terminál nebo na obě haly a tam si vstupenku koupit.

A ještě dovětek pro toho z vás, kdo bude mít zájem o podrobnější informace k zakoupení vstupenek na hokejové mistrovství světa 2015.

„Všechny tyto informace jsou zveřejněny na našich oficiálních stránkách http://www.iihfworlds2015.com/ a samozřejmě i na stránkách ticket operátora bude přesně rozepsáno, jaké distribuční kanály máme k dispozici,“ dodala Radka Bařtipánová.

Aleš Procházka, Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme