Hokejové play off: Litvínov porazil Slavii. Budějovice stále ve hře

Hokejisté Litvínova ve třetím zápase předkola play off O2 extraligy dokázali na svém ledě porazit pražskou Slavii 5:3. V sérii hrané na tři vítězné zápasy tak vedou 2:1. Ve druhém čtvrtečním souboji pak domácí hokejisté Českých Budějovic přehráli vysoko Liberec 4:1.

Michal Mikeska a Jan Výtisk v souboji během předkola play off

Michal Mikeska a Jan Výtisk v souboji během předkola play off | Zdroj: ČTK

Benzina Litvínov - Slavia Praha 5:3 (2:0, 2:2, 1:1)

Před duelem byl oceněn za nedávno odehrané 1500. utkání na klubové úrovni v zámoří i Evropě litvínovský kapitán Robert Reichel.

Samotný vývoj zápasu pak výrazně ovlivnil výsledek z první třetiny, v té dali důrazní domácí hokejisté Litvínova dvě branky a utkání od té chvíle kontrolovali.

00:00 / 00:00

Hokej-POCP-3.zápasy-kolečko.mp3

V druhé části hry padlo po dvou brankách na obou stranách, a Litvínovští si tak neustále držely náskok dvou gólů. Ve třetím dějství pak oba týmy dokázaly skórovat ještě jednou a zápas skončil 5:3.

Litvínovu v této chvíli stačí k postupu do čtvrtfinále jediná výhra. Slavia, která loni hrála finále extraligy, je naopak krok od vyřazení.

Branky a nahrávky: 6. Lukeš (V. Hübl), 10. Vopat (Punčochář, Reichel), 23. Jánský, 31. Vopat (Jánský), 58. Lukeš (Kubinčák, Kubát) - 29. Vašíček (T. Svoboda, Holec), 30. P. Jelínek (Červenka, Vondrka), 55. Červenka (Žižka). Rozhodčí: Minář, Hradil - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 10:7, navíc Kůrka (Slavia) 5 min. a do konce utkání. Využití: 3:1. Diváci: 6001. Stav série: 2:1.

Litvínov
: J. Hübl - Pilař, Švarný, Punčochář, Kubát, J. Gula, Černošek, Stříteský - Kubinčák, V. Hübl, Jenáček - Majdan, Reichel, Lukeš - Trávníček, Vopat, Dragoun - Jánský, od 23. navíc Gerhát, Bojer. Trenéři: Kučera a Šlégr.

Slavia: Slipčenko - Campbell, Vašíček, Sloboda, Žižka, Roth, Kolařík, Špelda - Kůrka (2. P. Jelínek), Červenka, Vondrka - T. Svoboda, Holec, Doležal - Endál, V. Růžička ml., Sklenář - Imbeault, Clarke, M. Čermák. Trenéři: V. Růžička st. a Čelanský.

Mountfield České Budějovice - Bílí Tygři Liberec 4:1 (0:0, 1:1, 3:0)

Liberec nastoupil na ledě Českých Budějovic bez distancovaného útočníka Bartoviče, a možná i právě proto se mu v ofenzivě příliš nedařilo. Hru tvořili převážně domácí hokejisté, oba gólmani však byli pozorní.

Ve druhém dějství se pak Liberec překvapivě dostal po gólu mladého obránce Dernera do vedení. Budějovice ale dokázali ještě do konce třetiny vyrovnat Melichárkem.

Třetí část pak přinesla velmi opatrný hokej. Až v 57. minuta padla vítězná branka utkání, k velké radosti domácích se z rychlého brejku prosadil Gulaš. O dvě minuty později skórovali České Budějovice znovu, po obdobné akci vymetl růžek Pincovy branky Šimánek.

Hosté poté odvolali gólmana, do prázdné brány inkasovali však ještě jednou, znovu se radoval Šimánek. Po závěrečné siréně se na ledě strhla menší potyčka, která však žádnou vážnější bitku s vyšším trestem nepřinesla.

Branky a nahrávky: 39. Melichárek (Šimánek), 57. Gulaš (Vak), 59. Šimánek (Melichárek, M. Hudec), 59. Šimánek (Vak, M. Hudec) - 33. Derner (Kašpařík). Rozhodčí: Fraňo, Šindler - Pešek, Jelínek. Vyloučení: 8:10, navíc Veselý a M. Hudec (oba České Budějovice) oba 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 3956. Stav série: 1:2.