Hokejové play out: Vary podlehly Kladnu. Brno přehrálo Boleslav

Ve skupině o udržení se hokejisté Kladna radovali z vítězství 2:1 na ledě obhájce titulu z Karlových Varů. Nováček z Brna pak porazil Mladou Boleslav 2:1 po samostatných nájezdech.

Prázdná branka (ilustr. foto)

Prázdná branka (ilustr. foto) | Foto: Radim Sajbot

HC Energie Karlovy Vary - HC Geus Okna Kladno 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)

Hokejisté Karlových Varů zažívají černé období, obhájce titulu totiž prohrál s Kladnem na svém ledě 1:2, a připsal si tak devátou porážku v posledních deseti zápasech.

O rozhodující branku se zasloužil veterán Pavel Patera, který v 35. minutě procedil svoji nenápadnou střelu mezi Mensatorovy betony. Kladno, nejhorší tým na kluzištích soupeřů v základní části, teprve počtvrté v sezoně získalo venku tři body.

00:00 / 00:00

hokej kolečko play out.mp3

Branky a nahrávky: 11. Skuhravý (Hřebejk) - 16. Kuchler (Bělohlav), 35. Patera (F. Kaberle). Rozhodčí: Šindler, Mikula - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:0. Diváci: 1833.

Karlovy Vary:
Mensator - Loginov, Čutta, Parýzek, Němec, Dobroň, Nosek - Kumstát, Skuhravý, Hřebejk - Cyganov, Melenovský, Skladaný - Hluchý, Dej, Balázs - Čachotský (34. Zucker), Pech, Kuběna. Trenéři: Hynek, Baďouček a Kněžický.

Kladno: Cikánek - Kameš, F. Kaberle, Toman, J. Mrázek, Trončinský, Šmach, L. Procházka, J. Dlouhý - Eberle, Patera, Diviš - Valský, Kalla, Bílek - Bělohlav, Stieler, Kuchler - Gengel, Melka, Frolík. Trenéři: Vejvoda a P. Kasík.

HC Kometa Brno - BK Mladá Boleslav 2:1 po sam. nájezdech (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0)

Hokejisté Mladé Boleslavi vsadili na ledě Brna na trpělivou hru, která jim přinesla ovoce ve 33. minutě. Rychlý protiútok zakončil gólově Fabuš.

Domácí poté znervózněli a Boleslav vývoj zápasu kontrolovala, až v 55. minutě se moravskému týmu podařilo vyrovnat. Střelu obránce Bičánka tečoval před Schwarzem zkušený Jiří Dopita.

V následném prodloužení branka nepadla, a tak došlo na samostatné nájezdy, ten rozhodující proměnil brněnský Ludvík.

Branky a nahrávky:
55. Dopita (Bičánek), rozh. nájezd Ludvík - 33. Fabuš (Macho, Jiruš). Rozhodčí: A. Jeřábek, Souček - Pavlovič, Rozlílek. Vyloučení: 5:8. Využití: 0:1. Diváci: 6672.