Hokejové reprezentanty trápí před zápasem proti Němcům viróza

Českou hokejovou reprezentaci dnes čeká další herní příprava před mistrovstvím světa. V rámci Euro Hockey Challange se v Českých Budějovicích utká s Německem, mnohé hráče ale trápí zdravotní potíže.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

K nejlepším českým hokejistům patřil v Lotyšsku kapitán Jiří Novotný | Zdroj: ČTK

Když trenér Hadamczik nominoval na soustředění před dvojutkáním s Německem 29 hráčů, jakoby tušil, jaké problémy ho budou čekat. Den před utkáním totiž řešil nejen zdravotní problémy své, ale i svých svěřenců. S nachlazením se potýká takřka třetina týmu.

To, v jakém složení tak český tým proti Německu nastoupí, se kouč rozhodne až podle toho, v jakém zdravotním stavu jeho svěřenci budou na dopoledním tréninku.

I tak je už dopředu jasné, že se sestava od té, která hrála minulý týden v Lotyšsku, bude hodně lišit. Pospolu byt měl zůstat pouze jediný útok, a to ten nejproduktivnější, tedy Kašpar, Novotný, Petružálek.

Přehrát

00:00 / 00:00

Hokejovou reprezentaci čeká další test před mistrovstvím světa, zápas s Německem. Hráče i trenéra ale trápí nachlazení

„S Lukášem Kašparem hraju už nějaký ten rok, jak v nároďáku, tak v týmu v Rusku. A o Kubovi Petružálkovi každý ví, že je to vynikající hráč do zakončení, ale i v mezihře. Je radost s nimi hrát,“ pochvaluje si Jiří Novotný.

Ten by tentokrát měl se svými křídly nastupovat ve druhém útoku. Ten první bude vytvořen z nově připojivších se hráčů k týmu, Michala Vondrky, Petra Nedvěda a Petra Průchy.

Posledně jmenovaný má za sebou po příletu z Ruska jediný trénink, ale do zápasu by nastoupit měl. Na rozdíl od svého parťáka z Petrohradu, brankáře Jakuba Štěpánka. Ten dostane od trenérů volno a českou branku by měl hájit Jakub Kovář.

Utkání začne v Českých Budějovicích v 18 hodin a Radiožurnál vás o jeho průběhu bude informovat v reportážních vstupech.

Petr Kadeřábek, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme