Hokejové utkání pod širým nebem ovládla Kometa. Zápasu přihlížela rekordní návštěva

Dlouho očekávaný zápas pod širým nebem dnes hostilo Brno. Před zaplněnými tribunami mobilního stadionu Za Lužánkami oslavili vítězství hráči domácí Komety, kteří si poradili s Plzeňskou Škodou a vyhráli v poměru 5:2. Hlavní hvězdou zápasu byl Jan Hruška, který vstřelil dva brněnské góly včetně toho vítězného.

Brněnská Kometa hostí v rámci Hokejových her Škodu Plzeň

Brněnská Kometa hostí v rámci Hokejových her Škodu Plzeň | Zdroj: ČTK

První třetina ostře sledovaného duelu nabídla atraktivní hokej a tři gólové situace. Do první šance se dostal hostující Lev, již ve čtvrté minutě nastřelil břevno Čiliakovy branky.

Gólově se na začátku jedenácté minuty prosadili hosté z Plzně. Zkušený Ondřej Kratěna zatáhl puk po pravé straně hřiště a předložil ideální přihrávku Jakubu Lvovi, který se nemýlil.

Kometa ale zvládla utkání do konce třetiny překlopit na svou stranu. Jan Káňa nejprve ujížděl sám na brankáře Machovského, ale skórovat se mu v obrovské příležitosti nepodařilo. Své zaváhání ovšem napravil o minutu později, když překonal hostujícího gólmana nenápadnou střelou z levého kruhu.

O dvě minuty později šla Kometa do vedení po výpadu zpoza branky, o který se postaral nejproduktivnější hráč Brna Jan Hruška.

Do utkání oproti všem předpokladům nenastoupil brněnský Petr Ton, kterého zřejmě stále trápila zraněná ruka.

Během prvních deseti minut druhé části žádná branka nepadla, hra byla hodně rozkouskovaná několika vyloučeními. Žádné z nich však nedokázal ani jeden z týmů využít.

Skórovat se podařilo až v třiatřicáté minutě Janu Hruškovi, který dal svůj druhý gól v zápase a zvýšil a 3:1. K puku se dostal mezi kruhy po hrubce hostujícího Jeřábka a nedal Machovskému šanci.

Plzeň ale dokázala do konce třetiny snížit na rozdíl jediné branky. Obránce Petr Kadlec pálil od modré čáry, Čiliak puk vyrazil, ale nejrychleji se k němu dostal Miroslav Indrák a uklidil ho do brněnské branky.

Také třetí třetina vyšla lépe Kometě, která zásluhou perfektně provedeného blafáku v podání Vojtěcha Němce ve 48. minutě zvýšila na 4:2. Na konečných 5:2 posléze upravil při záveřečné hře bez gólmana obránce Brna Jozef Kováčik.

Utkání přihlíželo 18 514 fanoušků, čímž byl stanoven nový divácký rekord extraligy.

33. kolo hokejové extraligy:
HC Kometa Brno - HC Škoda Plzeň 5:2 (2:1, 1:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 16. J. Káňa II, 20. J. Hruška (P. Mrázek, Kováčik), 33. J. Hruška, 48. V. Němec (J. Káňa, Stehlík), 59. Kováčik (Čiliak) - 11. Lev (Kratěna, Kudroč), 37. Indrák (Kadlec, D. Kubalík). Rozhodčí: Hradil, Polák - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 5:8. Bez využití. Diváci: 18.514.

Stanislav Zbyněk, Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít