Hokejové Winter Classic ovládl Montreal. Plekanec si připsal dvě asistence

Vítězem osmého venkovního utkání Winter Classic se stali hráči Montrealu Canadiens, kteří v dnešním duelu porazili Boston Bruins 5:1. Do zápasu, jenž se odehrál na massachusettském stadionu pro zápasy NFL, nastoupili na straně vítězů i dva čeští hráči. Tomáš Fleischmann sice nebodoval, ale jeho jmenovec Plekanec zaznamenal dvě nahrávky.

Tomáš Plekanec se pro Winter Classic vrátil do první formace a pomohl svému týmu k vítězství dvěma asistencemi | Zdroj: ČTK

Oba celky nevstupovaly do vzájemného zápasu ve zrovna ideální formě. Boston, v jehož řadách chyběli kvůli zranění Krejčí s Marchandem a na juniorském MS hrající Pastrňák, totiž vyhrál v předešlých čtyřech zápasech pouze jednou, zatímco Montreal na tom byl s jedním vítězstvím v osmi utkáních ještě hůř.

Více než 67 tisíc diváků však na první trefu zápasu nečekalo dlouho, když už ve druhé minutě otevřel skóre centr Montrealu David Desharnais, který dorazil defenzívou Bostonu nedostatečně pokrytý puk za záda gólmana Raska.

Do konce první třetiny následně už žádný další gól nepadl, takže první dvacetiminutovka skončila stavem 1:0 pro hostující Montreal.

Také druhé dějství začalo lépe pro hráče Canadiens, kteří přesně v čase 22:00 udeřili zásluhou čtvrté formace poté, co se střelecky prosadil Paul Byron.

Ve 38. minutě přisla chvíle Tomáše Plekance, jenž se podílel na pohledné akci Montrealu, na jejímž konci byl 'baseballový' gól Brendana Gallaghera.

V závěrečné třetině sice dokázal skórovat i Boston, ale branka Matta Beleskeye zvrat utkání nepřinesla.

Bylo tomu totiž přesně naopak, když montrealští hráči následně svůj náskok opět navyšovali. Autorem čtvté trefy Canadiens, na které se druhou asistencí podílel Plekanec, byl Max Pacioretty. Na konečných 5:1 pak upravil svým druhým gólem večera Byron.

Ve druhém zápase pátečního programu NHL se střetly týmy Vancouveru a Anaheimu. Vyrovnaný duel musely nakonec rozhodnout až samostatné nájezdy, ve kterých byli úspěšnější domácí Canucks s Radimem Vrbatou v sestavě.

Výsledky zápasů NHL
Boston - Montreal 1:5 (0:1, 0:2, 1:2)
Branky: 22. a 59. Byron, 2. Desharnais, 38. Gallagher (Plekanec), Pacioretty (Plekanec) - 44. Beleskey. Střely na branku: 28:30. Diváci: 67.246. Hvězdy zápasu: 1. Gallagher, 2. Condon (oba Montreal), 3. Beleskey (Boston).

Vancouver - Anaheim 2:1 po sam. nájezdech (0:0, 0:1, 1:0)
Branky: 28. Kesler, rozhodující nájezd Burrows - 51. Tanev. Střely na branku: 28:25. Diváci: 18.570. Hvězdy zápasu: 1. Tanev (Vancouver), 2. Santorelli (Anaheim), 3. Biega (Vancouver).

Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít