Hokejoví fanoušci jsou proti uzavření extraligy

Proměnit hokejovou extraligu pokud možno už v příští sezóně v uzavřenou společnost a dopřát klidnější živobytí mužstvům, pro která je strašákem baráž s vítězem první ligy. Pod tento plán se už podepsala většina klubů z nejvyšší domácí soutěže. A co na to říkají fanoušci?

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fanoušci klubu Kometa Brno | Zdroj: ČTK

Reportéři Radiožurnálu se o to zajímali mezi příznivci několika extraligových týmů - těch, které jsou na špici tabulky, i těch, kterých se hrozba účasti v baráži více či méně dotýká.

"Ztratilo by to soutěživost a bylo by to nezajímavé i pro diváky." ... "Nedostali by se tam nové lepší týmy, nečistila by se krev." ... "Není to dobrý nápad, není to motivace pro hráče, kteří můžou postoupit z první ligy do extraligy." ... "Je to hloupost, nebude o co soutěžit, bylo by to o ničem," mají jasno hokejoví fanoušci.

"Tenhle nápad se mi nelíbí, myslím, že celkově klesne úroveň hokeje u nás, týmy budou stavět jakékoli hráče, když budou vědět, že nikam nespadnou, ubyli by diváci a myslím, že i sponzoři," dodávají další příznivci.

Přehrát

00:00 / 00:00

Aleš Procházka zjišťoval názor hokejových fanoušků na uzavření extraligy

Kromě jiného je tedy jasné, že i pro fanoušky týmů pohybujících se v suterénu extraligové tabulky je přijatelnější mít na konci sezóny opotřebované nervy než se uklidňovat pomyšlením na to, že ať jejich mužstvo hraje jakkoliv, stejně se mu nakonec nic zlého nemůže stát. Fanoušci navíc přišli i s návrhy, jak vylepšit současnou baráž.

"Poslední čtyři plus první dva a z toho udělat širokou baráž, ze které by postoupily dva týmy do extraligy," radí vedení extraligy jeden z fanoušků.

Extraligové kluby zatím šetří s argumenty, které by jejich příznivce přesvědčily o tom, že případné uzavření extraligy nemůže soutěži nijak ublížit. A přitom komunikace s těmi, kteří sledují hokej z tribuny, je teď i díky internetu jenodušší než kdykoliv předtím.

Rozhodně by tedy nebylo od věci toho rychle a důkladně využít. Třeba už proto, že podle názoru mnoha fanoušků by uzavření extraligy přispělo k většímu počtu divácky nezajímavých utkání.

"To se může stát, protože to bude v stereotyp," mají jasno hokejoví příznivci.

Aleš Procházka, Alena Benešová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme