Hokejovou extraligu vede Plzeň, poslední jsou Karlovy Vary

Hokejisté Plzně porazili ve 13. kole Tipsport extraligy dosud vedoucí Liberec 4:1 a posunuli se před něj na první místo. Před Bílé Tygry se dostal i Zlín, který vyhrál nad Brnem 4:1, a o skóre také Sparta, i když prohrála na Slavii 0:1 po samostatných nájezdech. Souboj dvou týmů z konce tabulky zvládla lépe Mladá Boleslav. Ta porazila Karlovy Vary 4:1 a odsunula Energii na poslední příčku. Další dva zápasy skončily po samostatných nájezdech. Třinec podlehl Vítkovicím 2:3 a Litvínov zvítězil nad Pardubicemi 3:2.

Plzeňští hokejisté se radují z gólu v liberecké síti. I ten je posunul v tabulce na první místo | Zdroj: ČTK

PSG Zlín - HC Kometa Brno 4:1 (2:1, 1:0, 1:0)

Brno mělo v úvodní třetině výrazně navrch a po brance Svobody také zaslouženě vedlo. Zlín ale vytěžil z minima maximum a góly Finsterleho s Důrasem ještě do přestávky skóre otočil. Před polovinou zápasu navíc navýšil domácí náskok Köhler a v závěrečné části pak pečetil jejich výhru Honejsek.

Branky a nahrávky: 16. Finsterle (Leška), 19. Důras (Ondráček), 29. Köhler (Leška, Linhart), 44. Honejsek (Řezníček) - 9. Jakub Svoboda (Malec). Rozhodčí: Husička, Blecha - Bryška, Novák. Vyloučení: 6:6, navíc Jaroslav Svoboda (Brno) 5 min. a do konce utkání. Bez využití. Diváci: 5944

HC Plzeň 1929 - Bílí Tygři Liberec 4:1 (2:0, 1:0, 1:1)

Domácím se v úvodní třetině vyplatili přesilovky, díky kterým vedli 2:0. Potom sice Liberec zpozorněl v obraně a zvýšil tempo, jenomže do gólových příležitostí se příliš často nedostával. A pokud přede ano, tak mu kazil radost plzeňský brankář Mazanec. Jediného gólu se hosté dočkali až ve chvíli, kdy už bylo o vítězi více méně jasno.

Branky a nahrávky: 8. Marušák (Jiří Hanzlík, Martin Straka), 11. Petruška (Duda), 40. J. Hlinka (Kratěna), 50. Kratěna (Jan Kovář, J. Hlinka) - 51. Vak (Čakajík). Rozhodčí: Hodek, Pešina - D. Jelínek, Pešek. Vyloučení: 7:7. Využití: 3:0. Diváci: 5056

BK Mladá Boleslav - HC Energie Karlovy Vary 4:1 (2:0, 1:0, 1:1)

Boj celků ze samotného dna tabulky ovládli domácí. Především proto, že dokázali proměnit šance a měli za zády jistě chytajícího Hübla. Po dvou třetinách Boleslav vedla 3:0 a hosty nevrátily do hry ani dvě přesilovky 5 na 3 v závěru prostředního dějství. Ve třetí části přidali Středočeši ještě jednu trefu a bez větších problémů dovedli zápas do vítězného konce. Karlovy Vary se jedinkrát trefily až 9 sekund před závěrečnou sirénou.

Branky a nahrávky: 9. Vrbata (Rýgl, Chaloupka), 18. Kotrla (Cetkovský, Bahenský), 37. Chaloupka (Rýgl), 42. Tomas - 60. Zaťovič. Rozhodčí: Lacina, Smitka - Kajínek, Podrazil. Vyloučení: 6:8, navíc Gulaši (Karlovy Vary) 5 min. a do konce utkání. Využití: 2:0. V oslabení: 1:1. Diváci: 2880

HC Verva Litvínov - HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 3:2 po SN (1:2, 0:0, 1:0 - 0:0)

Domácí od úvodu sevřeli Pardubice do ofenzivních kleští, z gólu se ale zásluhou Lukeše radovali až v době, kdy prohrávali 0:2. Po zbytečných chybách litvínovské obrany se už dříve prosadili Starý se Somíkem. Pět minut před koncem třetí třetiny ale poslala dorážka Viktora Hübla utkání do prodloužení. A když ani to nerozhodlo, vzal na sebe úspěšně odpovědnost v samostatných nájezdech Ručinský.

Branky a nahrávky: 20. Lukeš (Kousalík), 55. V. Hübl (Lukeš), rozhodující sam. nájezd Ručinský - 16. Starý (Rákos, Borer), 17. Somík (Bartek, Sičák). Rozhodčí: Turčan, Souček - Horinek, Rozlílek. Vyloučení: 7:9. Využití: 0:1. Diváci: 3625

HC Oceláři Třinec - HC Vítkovice Steel 2:3 po SN (0:1, 2:0, 0:1 - 0:0)

Vítkovice po třech porážkách v řadě kompletně přeházely útočné řady a ovoce to přineslo už v 9. minutě, kdy se trefil Szturc. Hra úřadujícího mistra z Třince ale nabírala postupně na obrátkách a výsledkem bylo, že Oceláři v prostřední části hry otočili zásluhou Bonka a Hrni skóre. Jenže zápas poslal ve třetí třetině do prodloužení jedinou využitou přesilovkou v utkání Jan Káňa. O bonusovém bodu pro Vítkovice nakonec rozhodl v samostatných nájezdech jediný úspěšný exekutor Viktor Ujčík.

Branky a nahrávky: 24. Bonk (D. Květoň), 34. Hrňa (Havel, Polanský) - 9. Szturc (Pohl, Ujčík), 48. J. Káňa (Ujčík, Pohl), rozhodující sam. nájezd Ujčík. Rozhodčí: Hribik, Minář - Čech, Dřínovský. Vyloučení: 7:6. Využití: 0:1. Diváci: 3748.

HC Slavia Praha - HC Sparta Praha 1:0 po SN

Ve svižném a bojovném utkání měli většinu času více ze hry hosté, ze své převahy dokázali vytěžit několik příležitostí, které ovšem pochytal spolehlivý Furch. Od 50. minuty převzali otěže zápasu domácí a své kvality musel předvést i brankář Sparty Pöpperle. Prvního gólu se tak dočkalo devět tisíc diváků až při samostatných nájezdech. Autorem toho rozhodující byl domácí Krenželok.

Rozhodující nájezd: Krenželok. Rozhodčí: Salonen (Fin.), Šindler - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 5:4. Bez využití. Diváci: 8852

Aleš Procházka, Pavel Petr, Radim Sajbot, Robert Štach, Petr Kadeřábek, Mirko Vasić, Michal Jurman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít