Hokejovou O2 extraligu vede i po 32. kole Zlín

Čelo tabulky nejvyšší hokejové soutěže zůstalo po zápasech 32. kola beze změn. Nadále vede s 61 body Zlín o skóre před Plzní, další dva body ztrácejí Vítkovice. Zájímavostí 32. kola je, že hned čtyři duely mají ve svém výsledku číslice 2 a 3 a skončily v prodloužení nebo po nájezdech.

O2 Extraliga

O2 Extraliga | Foto: O2 ELH

HC Oceláři Třinec - PSG Zlín 2:3 po sam. nájezdech (0:0, 1:1, 1:1 - 0:0)

Třinec v zápase dvakrát prohrával, vždy dokázal skóre vyrovnat, nakonec ale stejně podlehl Zlínu po samostatných nájezdech. Po bezbrankové úvodní třetině se nejprve ve 33. minutě druhé části prosadil hostující Kubiš, po čtyřech minutách ale poprvé v zápase vyrovnal v přesilové hře Bonk. Další dvě branky padly v rozmezí pouhých 25 sekund. V polovině třetí třetiny skóroval v přesilovce zlínský Balaštík, na jeho gól ale bleskově odpověděl Kubiš. V samostatných nájezdech se prosadil pouze Hamrlík a rozhodl tak o druhém bodu pro Zlín navíc.

00:00 / 00:00

Utkání očima reportérů Radiožurnálu

Branky a nahrávky: 37. Bonk (Seman, Peterek), 51. D. Květoň (Peterek, Martynek) - 33. Kubiš (Roman Vlach, Švrček), 50. Balaštík (Leška, F. Čech), rozhodující sam. nájezd Hamrlík. Rozhodčí: Fraňo, Pešina - Guth, Rittich. Vyloučení: 5:8, navíc Kanko (Třinec) 10 minut. Využití: 1:1. Diváci: 2949.

HC Benzina Litvínov - HC Vítkovice Steel 2:3 po sam. nájezdech (1:0, 1:1, 0:1 - 0:0)

Domácí měli výborný nástup do utkání a už po dvou minutách vedli díky Trávničkovi nad Vítkovicemi 1:0. Hosté potom několikrát nebezpečně ohrožovali do konce první části litvínovskou branku, střeženou Jaroslavem Hüblem, gól se jim ale vstřelit nepodařilo. Naopak domácí znovu skórovali v začátku třetiny. Ve 24. minutě se prosadil v přesilovce Viktor Hübl. Naději na zvrat dal vítkovickému týmu v polovině zápasu, také v přesilové hře, Hruška. O vyrovnání se potom postaral čtyři minuty před koncem základní hrací doby Burger. Nájezdy rozhodl ve čtvrté sérii hostující Viktor Ujčík.

Branky a nahrávky: 2. Trávníček (J. Černý, Vopat), 24. V. Hübl (Švarný, Jenáček) - 29. R. Hruška (Ujčík, Kvapil), 56. Burger (Klimek, Hubáček), rozhodující sam. nájezd Ujčík. Rozhodčí: Homola, Kubeš - Kostka, Bláha. Vyloučení: 5:4, navíc Hubáček (Vítkovice) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 4005.

HC Sparta Praha - BK Mladá Boleslav 7:4 (3:0, 2:2, 2:2)

Nejjasnější výsledek 32. kola nabídlo utkání na Spartě. Domácí vedli nad Mladou Boleslaví po 31. minutách už 4:0. Středočeši potom sice dokázali prohru alespoň částečně zmírnit, Sparta si ale výhru vzít nenechala.

Branky a nahrávky: 1. Broš, 7. Broš (Koreis), 13. Langhammer (Netík, Vykoukal), 31. Ton (Jan Hanzlík), 36. Netík (Broš, Koreis), 54. Gulaši (Vykoukal, Ton), 59. Ton (Langhammer, Hromas) - 35. Fabuš (Macho, Kracík), 38. Macho (Fabuš, Lehikoinen), 51. Bahenský (Šterbák, Pabiška), 55. Boháč (Nouza, Žabka). Rozhodčí: Hribik, Souček - Kis, Pavlovič. Vyloučení: 5:8, navíc Koreis - Bahenský oba 10 min. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 5516.

HC Geus Okna Kladno - HC Slavia Praha 3:2 po sam. nájezdech (1:1, 0:0, 1:1 - 0:0)

Hokejistům Slavie se na Kladno v letošní sezóně nedaří, prohráli s ním také třetí vzájemný zápas. Na úvodní branku domácího Kally odpověděl v poslední minutě první části v přesilové hře Beránek. Druhá třetina góly nepřinesla. V posledním dějství základní hrací doby šla dokonce Slavia do vedení. Branku Doležala ale musel uznat až videorozhodčího. Vyrovnání na sebe ovšem nenechalo dlouho čekat. Už za dvě minuty se trefil Kuchler. O výhru Kladna se potom zasloužil v nájezdech Stieler.

Branky a nahrávky: 15. Kalla (Frolík), 46. Kuchler (Eberle), rozhodující sam. nájezd Stieler - 20. Beránek, 44. Doležal (Sloboda, P. Jelínek). Rozhodčí: Svoboda, Turčan - Rozlílek, Kreuzer. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:1. Diváci: 2153.

Bílí Tygři Liberec - HC Energie Karlovy Vary 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

Libereckým Bílým tygrům se v poslední době daří. Výhra nad Karlovými Vary je pro ně už třetí v řadě. Domácím se povedl nástup do utkání a už po dvou minutách je poslal do vedení Klimenta. Hosté sice ve druhé části zásluhou Pletky srovnali, nerozhodný výsledek ale neměl dlouhého trvání. Za 68 sekund totiž skóroval Matějovský. Výhru Liberce potom pečetil v poslední třetině Hunkes.

Branky a nahrávky: 2. Klimenta (Dušek, Jareš), 36. Matějovský (Podkonický), 47. Hunkes (Bartovič, Podkonický) - 35. Pletka (Melenovský, Kristek). Rozhodčí: Polák, Šindler - Jelínek, Pešek. Vyloučení: 6:5. Využití: 2:1. Diváci: 5030.

HC Plzeň 1929 - HC Eaton Pardubice 3:2 v prodl. (1:0, 0:2, 1:0 - 1:0)

Domácí vedli po úvodní třetině na Pardubicemi 1:0, když se v přesilové hře prosadil Vostřák. Eaton ale dokázal ve druhé části výsledek otočit. Prodloužení potom zařídil gólem při výhodě pěti hráčů proti třem svou první brankou v plzeňském dresu Benda. O výhře Západočechů rozhodl ve třetí minutě nastaveného času tečí Modrého střelyVostřák.

Branky a nahrávky: 16. Vostřák (Straka, Vlasák), 45. Benda (Modrý, Straka), 63. Adamský (Modrý, Vampola) - 29. P. Sýkora (Kočí, Pivko), 35. Zohorna. Rozhodčí: Jeřábek, Šír - Bryška, Chytil. Vyloučení: 5:9. Využití: 2:0. Diváci: 7862.

Tomáš Lörincz, Aleš Procházka, Metoděj Novák, Radim Sajbot, Vladislav Janouškovec, Mirko Vasič Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít