Hokejovou reprezentaci povede Vladimír Vůjtek, přijal nabídku svazu

Novým trenérem české hokejové reprezentace bude Vladimír Vůjtek starší, který na posledním šampionátu vedl Slovensko. Český svaz ledního hokeje ho vybral coby nástupce Vladimíra Růžičky, který po domácím MS odstoupil i kvůli aféře s úplatky.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na nedávném MS trénoval Vladimír Vůjtek slovenskou reprezentaci

Na nedávném MS trénoval Vladimír Vůjtek slovenskou reprezentaci | Zdroj: Reuters

„Asi před hodinou mi pan prezident (šéf Českého svazu ledního hokeje Tomáš Král, pozn. red.) zavolal a oznámil mi, že se mnou má jednat ohledně trenéra reprezentačního týmu. Dohodli jsme se, že funkci přijmu. Jsem rád, že nabídka přišla. Do desátého července budu řešit podobu realizačního týmu,“ potvrdil Vladimír Vůjtek starší Českému rozhlasu své nové angažmá.

Pro kouče jde o novou roli, u československého a později českého týmu do 20 let působil jako tréner v době rozdělování federace, u českého áčka je poprvé.

„Je to největší čest pro každého trenéra vést národní tým své rodné země. Velice si vážím toho, že to přišlo,“ dodal 68letý trenér, který naposledy trénoval reprezentaci Slovenska.

Přehrát

00:00 / 00:00

Hokejovou reprezentaci povede Vladimír Vůjtek starší

Pozice trenéra českého národního týmu byla volná po odstoupení Vladimíra Růžičky. Kouč, jehož tým skončil na posledním domácím šampionátu čtvrtý, skončil kvůli finančním odměnám, které údajně přijímal od rodičů mladých hokejistů výměnou za místo v týmu.

„Mrzí mě, že Vláďa musel od národního mužstva odejít takovým stylem. Nevidím do hloubky dění, ale jsem přesvědčený, že se to brzo zklidní,“ věří nový trenér českých hokejistů.

Vůjtek trénoval během své kariéry hlavně na klubové úrovni, na domácí titul ale nikdy nedosáhl, dohromady byl třikrát druhý. Naopak v Rusku získal dva poháry s Jaroslavlí v letech 2002 a 2003, v první zmíněném roce byl navíc vyhlášen nejlepším trenérem ligy.

„Plány, že se uspěje za tři čtyři roky, považuji za pokrytecké. Ale do mužstva se musí zabudovat noví hráči. Každý rok se objeví někdo, kdo se prosadí. Když chce mužstvo dobře fungovat, musí být stvořené ze zkušených hráčů, hráčů střední generace, a musí tam být i mladíci.“

V posledních letech vedl Vladimír Vůjtek reprezentaci Slovenska, se kterou před třemi lety získal světové stříbro. „Mám větší zkušenosti s MS. Když jsem přebíral slovenský tým, moc zkušeností jsem neměl, jen z klubů. Myslím, že se dají uplatnit i u českého národního mužstva,“ věří nový trenér hokejové reprezentace Vladimír Vůjtek.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme