Hokejovou Spartu čeká náročná sezóna na více frontách

Nepočítáme-li play off nejvyšší domácí soutěže, pak můžeme docela snadno odpovědět na otázku, který z našich extraligových hokejových týmů bude v nadcházející sezóně nejvíce vytížen. Tipujete-li Spartu, trefili jste se dobře.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fanoušci HC Sparta Praha

Fanoušci HC Sparta Praha | Foto: HC Sparta Praha

Spartu čeká v letošním roce nejenom start na prosincovém turnaji v Davosu, navíc bude ale v následujících dnech kombinovat zápasy domácího Tipsport cupu s účastí v premiérovém ročníku Evropského poháru.

„Tohle je soutěž, která opravdu může zajímat fanoušky v sedmi zemích,“ vzkazuje příznivcům pražského týmu generální manažer klubu Petr Bříza.

Přehrát

00:00 / 00:00

Hokejovou Spartu čeká náročná sezóna na více frontách

O zajímavé soupeře má jediný náš zástupce v této soutěži určitě postaráno. Po třech utkáních hraných v Norsku a ve Finsku nastoupí Sparta ve dnech 18. až 25. srpna čtyřikrát za sebou na vlastním ledě.

Její formu prověří švédské celky Färjestad, Djurgaarden, Linköping a také německý Mannheim. A že by to měly být nějaké přátelské předsezónní zápasy hrané na půl plynu, toho se prý fanoušci určitě nemusejí obávat.

„Konfrontace je vynikající. Jsou to dvě skupiny po devíti, každé mužstvo hraje osm zápasů a první čtyři z každé skupiny postupují do finálového turnaje na začátku září v Salzburgu. Vzhledem k tomu, že jsme všichni dávali určitý obnos do společné pokladny, ze které se vyplácejí prémie, tak nebudeme spekulovat, že nikdo nemá motivaci. Bude to naopak mít náboj, každý bude chtít uspět,“ prohlásil Petr Bříza.

Dostat pozvánku na tradiční turnaj v Davosu nebo se ocitnout mezi účastníky Evropského poháru to je pro vedení Sparty určitě lichotivá vizitka popularity klubu v zahraničí.

Na druhou stranu to ale ve spojení s Tipsport cupem a s nejvyšší domácí soutěží obnáší takovou porci zápasů, která by dala pořádně zabrat i týmům ze zámořské NHL.

„My jsme sestavili pro srpnový turnaj širší kádr, i pro Spengler Cup se můžeme posílit třemi zahraničními posilami. Takže se určitě budeme snažit rozložit zátěž mezi vícero hráčů,“ uvedl generální manažer Sparty.

Evropská klubová soutěž?

Nekonečný příběh - i tak bychom mohli definovat snahu o oživení atraktivní klubové soutěže hrané v Evropě. Zatím posledním pokusem toho druhu je právě Evropský pohár, který se - na rozdíl od nedávno dočasně pohřbené Ligy mistrů - zrodil z iniciativy samotných klubů. Ani takovýto experiment by ale neměl uniknout pozornosti Mezinárodní hokejové federace.

„18. a 19. srpna probíhá jeden z dalších mítinků, na kterých se diskutuje o budoucnosti klubového hokeje v Evropě. O tom jestli se půjde cestou Champions hockey league, jestli by to neměl být jiný formát soutěže, tak aby bylo zapojeno vícero klubů z jednotlivých zemí. Protože přeci jenom ta evropská klubová hokejová špička je užší než třeba ve fotbale. Je to jenom o nastavení rovnováhy mezi národními soutěžemi, reprezentačními turnaji a mezinárodním klubovým hokejem,“ myslí si Petr Bříza.

A samozřejmě je to také o penězích, jak nám v předminulé sezóně připomněla slibně se rozvíjející Liga mistrů, která překvapivě ztroskotala na ekonomické krizi a náhlém úbytku sponzorů.

Aleš Procházka, Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme